Нове дослідження виявило неймовірно важливу роль соціальних зв’язків у збереженні здоров’я мозку. Вчені з Університету Раша в США провели експеримент, в якому взяли участь понад тисячу людей похилого віку. Як повідомляє IZ з посиланням на Science Alert, результати вражають: соціально активні люди зберігали ясність розуму на п’ять років довше за своїх менш активних однолітків. Це відкриття може змінити підхід до боротьби з деменцією, зробивши соціалізацію важливою складовою запобігання когнітивним порушенням.
Учасники дослідження, які часто зустрічалися з друзями, родичами чи брали участь у волонтерській діяльності, мали значно менший ризик розвитку деменції, ніж ті, хто не мав таких зв’язків. Соціальні активності стали важливим фактором у боротьбі з когнітивним занепадом. Більш того, ті, хто був більш активним у своєму соціальному житті, мали на 38% менший шанс розвитку деменції порівняно з тими, хто був менш активний.
У рамках дослідження вчені оцінювали соціальну активність за допомогою різних показників, таких як відвідування спортивних заходів, проведення часу з родиною та друзями, відпочинок на природі чи участь у волонтерських проєктах. Це показало чіткий зв’язок між соціальними зв’язками та здоров’ям мозку. Інші фактори, як фізична активність, також були важливими, але соціальні зв’язки справді стали важливим компонентом здоров’я на старості.
Такі відкриття доводять важливість соціальних контактів у нашому житті. Вони допомагають підтримувати не лише емоційний баланс, а й фізичне та когнітивне здоров’я. Оскільки пандемія COVID-19 значно вплинула на рівень соціальних взаємодій, науковці вважають, що зараз як ніколи важливо створювати ініціативи, які б допомогли старшим людям зберігати активність у соціальному житті, що у свою чергу може мати позитивний вплив на їхнє здоров’я.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що нове дослідження розкриває абсолютно новий підхід до розуміння ризиків розвитку раку.