Як нестача сну впливає на наші спогади та емоції: нове дослідження

Вчені з Університету Східної Англії, дослідження яких було опубліковане в журналі PNAS, дійшли висновку, що недостатній сон може серйозно впливати на здатність мозку пригнічувати негативні спогади, пише сайт IZ.com.ua. Цей процес напряму пов’язаний із нашим емоційним станом та стабільністю настрою.

Науковці зазначають, що сон виконує важливу функцію у «стерті» неприємних спогадів. Його відсутність робить наші емоції нестабільними, а настрій – схильним до коливань.

У нормальних умовах префронтальна кора мозку забезпечує контроль над небажаними думками та емоціями. Вона «фільтрує» небажані спогади та допомагає фокусуватися на позитивному. Але коли людині бракує сну, робота цієї частини мозку порушується. Натомість активується гіпокамп, який відповідає за відтворення спогадів, зокрема й негативних. Через це їх стає важче пригнічувати.

Як наголошують дослідники, спогади відіграють критичну роль у формуванні нашого сприйняття світу. Втрата контролю над пам’яттю пояснює, чому люди, які недосипають, частіше стикаються з психологічними проблемами. «Наші результати демонструють, що сон є не лише відновлювальним процесом для тіла, але й ключовим для емоційного балансу та психологічної стабільності», – йдеться у висновках роботи.

Основні тези дослідження:

1. Сон допомагає «очищати» мозок від неприємних спогадів.

2. Недосипання погіршує роботу префронтальної кори, яка контролює емоції та поведінку.

3. Активність гіпокампа під час нестачі сну посилюється, через що негативні думки складніше пригнічувати.

4. Порушення роботи пам’яті може пояснювати зв’язок між хронічним недосипанням та емоційною нестабільністю.

Раніше ми писали про метапневмовірус (HMPV) що це таке, симптоми профілактика та лікування

Leave a reply

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...