
Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроєкт про перейменування копійки на шаг. За рішення проголосували 264 депутати, пише IZ посилаючись на трансляцію засідання парламенту.
Законопроєкт передбачає заміну назви розмінної монети на “шаг”, що використовувалася в українських грошах початку XX століття та згадується у творах Шевченка, Лесі Українки і Котляревського. Ініціаторами виступили спікер ВРУ Руслан Стефанчук та група народних депутатів.
Перейменування не потребує додаткових витрат: монети “копійка” і “шаг” перебуватимуть в обігу одночасно у співвідношенні 1:1. НБУ зазначає, що в Україні наразі обігує близько 14 млрд монет.
У подальшому планується випуск монет лише номіналом 50 шагів протягом 3–4 років. Інші номінали залишаться гривнею і її кратними. Друге читання законопроєкту заплановане на наступну суботу, після додаткового пленарного засідання, підтриманого 241 депутатом.
Раніше повідомлялось про те, що комітет Ради підтримав перейменування 50 копійок на “шаги”.