
В Україні стартував пілотний проєкт «єЧек», який дозволяє отримувати електронні чеки безпосередньо у банківських застосунках після оплати карткою. Сервіс інтегрує фіскальні чеки за покупки та послуги у цифровому форматі та працює паралельно з паперовими чеками, пише IZ, посилаючись на Telegram премєр-міністра України Юлії Свириденко та прес-службу Мінцифри.
Про запуск пілоту повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко. За її словами, проєкт покликаний спростити ведення бізнесу та зменшити витрати підприємців, зокрема на друк чеків.
На першому етапі «єЧек» доступний клієнтам банків ПриватБанк, ПУМБ, VST Bank та monobank. Сервіс уже працює в торговельних мережах Аврора, Фора, Auchan, а також на автозаправних станціях Укрнафта.
Після оплати карткою в магазині або онлайн цифровий чек автоматично з’являється у банківському застосунку покупця. Він зберігається в електронному вигляді та доступний для повернення товару, обміну або гарантійного обслуговування. На період тестування клієнтам видають як цифровий, так і паперовий чек. Для користування сервісом не потрібно встановлювати додаткові застосунки чи проходити окрему реєстрацію.
За даними Державної податкової служби, у 2024 році українські підприємці сформували понад 9 млрд чеків. Друк одного паперового чека обходиться бізнесу приблизно у 7 копійок, що сумарно становить мільйони гривень щорічних витрат. Перехід на електронний формат дозволяє зменшити ці витрати та скоротити використання термопаперу, який містить шкідливі речовини та не підлягає стандартній переробці.
До проєкту можуть долучатися підприємці, які працюють із РРО або ПРРО та приймають безготівкові платежі. Участь є добровільною: для підключення необхідно подати заявку та налаштувати касове обладнання відповідно до інструкцій. Повноцінний запуск сервісу на всій території України заплановано на кінець 2026 року.
Читайте також про те, що старі купюри 1–10 гривень перестануть приймати з 2 березня: що потрібно знати