
У межах третього етапу масштабного обміну військовополоненими між Україною та Росією вдалося звільнити 303 українських захисників. Це частина домовленостей, досягнутих у Туреччині, що передбачають обмін у форматі “1000 на 1000”. Про завершення чергового етапу повідомив президент України Володимир Зеленський, пише IZ.com.ua посилаючись на РБК-Україна.
Звільнені бійці представляють різні підрозділи Сил оборони: Збройні сили України, Військово-морські сили, Повітряні сили, Десантно-штурмові війська, Сили територіальної оборони, Національну гвардію, Державну прикордонну службу та Державну спеціальну службу транспорту. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, усі 303 звільнені — чоловіки, які служили у рядовому та сержантському складі.
Більшість оборонців брали участь у бойових діях на різних напрямках — у Донецькій і Луганській областях, на Запоріжжі, Харківщині, а також у Херсонській, Сумській та Чернігівській областях. Серед тих, хто повернувся, також 70 військовослужбовців, які обороняли Маріуполь.
З початку повномасштабної війни, починаючи з березня 2022 року, завдяки зусиллям Координаційного штабу було звільнено 5757 українських громадян. Окремо ще 536 осіб вдалося повернути поза межами узгоджених обмінів.
Раніше повідомлялось, що Україна повернула 307 захисників у другий день масштабного обміну.