
Сполучені Штати евакуюють 79 співробітників свого посольства в Ізраїлі, а також членів їхніх сімей через загострення конфлікту з Іраном. Евакуація відбулася 20 червня військовим рейсом з Тель-Авіва до Софії, Болгарія, і це вже другий подібний рейс за тиждень. Зі Софії пасажири пересіли на чартерний рейс до Вашингтона, пише IZ.com.ua посилаючись на Іndependent.
Підвищена тривога серед американців виникла на тлі зростання запитів про можливості виїзду. Протягом п’ятниці понад 6 400 американців, які перебувають в Ізраїлі, звернулися за допомогою, заповнивши онлайн-форму для отримання інформації про евакуаційні рейси. Додатково 3 265 осіб телефонували на гарячу лінію.
Оцінки Державного департаменту США свідчать, що від 300 до 500 осіб можуть потребувати допомоги кожного дня, якщо будуть організовані додаткові авіарейси чи морські перевезення. Майк Хакабі, посол США в Ізраїлі, підтвердив, що це питання наразі перебуває на розгляді. За даними оцінок, в Ізраїлі перебуває близько 700 000 американців, більшість з яких мають подвійне громадянство.
Наразі понад 25 000 американців звернулися до Державного департаменту за інформацією про виїзд з Ізраїлю, Західного берега та Ірану. 84 громадяни США вже перетнули кордон Ірану з Азербайджаном, ще 774 отримали дозвіл на в’їзд до цієї країни, а майже 200 осіб чекають на дозвіл на подорож через Туркменістан.
Також читайте про те, понад 50 винищувачів Ізраїлю атакували військові об’єкти Ірану.