
У підземному комплексі поблизу норвезького міста Буде британські військові разом із партнерами проводять закриті навчання, спрямовані на підготовку до можливого загострення з боку Росії, пише IZ посилаючись на Politico.
Маневри відбуваються у стратегічному районі між Норвезьким морем і засніженими вершинами Полярного кола. Учасники відпрацьовують сценарій, який розгортається через рік після умовного припинення війни в Україні. Під час симуляцій моделюються проросійські заворушення у сусідніх державах, аналізується розвідувальна інформація та дані з відкритих джерел, включно із соцмережами.
Учасники тренувань, серед яких міністри оборони та військові командири, ухвалюють рішення в умовах, максимально наближених до реальних криз. Мета — перевірити готовність Об’єднаних експедиційних сил (JEF), до складу яких входять десять країн, ефективно реагувати на гібридні загрози в північному регіоні.
Підґрунтям для таких навчань стали часті інциденти в Європі: атака на підводний кабель у Балтійському морі, порушення повітряного простору НАТО російськими безпілотниками та літаками, а також активність російських кораблів поблизу британських вод.
За словами міністра оборони Великої Британії Джона Гілі, держави Північної Європи щоденно стикаються з проявами російської агресії й тому здатні швидко координувати дії без складних процедур, характерних для НАТО.
На тлі кліматичних змін Арктика стає зоною стратегічного суперництва. Танення льодів відкриває нові транспортні маршрути й посилює боротьбу за ресурси між Росією, США, Китаєм та європейськими країнами.
Читайте також про те, що Китай різко розширив виробництво ракет і випередив США — аналіз супутникових знімків CNN.