Польські перевізники відновлюють блокаду на кордоні з Україною

Роман СичУкраїнаЕкономіка12 Травня 202564 переглядів

Польські перевізники знову планують розпочати акцію протесту на кордоні з Україною, яка може тривати до чотирьох місяців. Про це українську сторону попередила Прикордонна варта Польщі, зазначивши, що страйк проходитиме на напрямку пункту пропуску «Дорогуськ» — навпроти українського «Ягодина», пише IZ.com.ua посилаючись на повідомлення ДПСУ в Facebook.

Згідно з інформацією, під час протесту пропуск вантажного транспорту буде значно обмежений: лише один автомобіль зможе проїжджати на в’їзд і один — на виїзд щогодини. При цьому обмеження не стосуватимуться автобусів та вантажівок з гуманітарною допомогою — для них проїзд залишиться вільним.

У Державній прикордонній службі України наголосили, що наразі рух фур ще не змінено, однак водіїв просять враховувати заплановані обмеження при плануванні маршруту через «Ягодин — Дорогуськ».

Протест організовує Комітет захисту перевізників та роботодавців у сфері транспорту Польщі. Учасники висловлюють невдоволення умовами, які склалися після запровадження угоди між Україною та Європейським Союзом про «транспортний безвіз». Ця угода скасувала необхідність отримання дозволів для українських перевізників на двосторонні та транзитні поїздки до країн ЄС.

Польські перевізники стверджують, що такі умови створюють нерівні можливості на ринку і загрожують діяльності місцевих компаній. Вони також говорять про можливу втрату тисяч робочих місць у галузі. Схожі протести вже мали місце взимку 2023 року, коли на кілька місяців було заблоковано ключові переходи на польсько-українському кордоні.

Попри наміри протестувальників, голова гміни Дорогуськ Войцех Сава заборонив збір перевізників у районі села Окопи, яке розташоване на національній трасі, що веде до пункту пропуску. Він пояснив це тим, що територія входить до об’єктів критичної інфраструктури. За його словами, скупчення вантажівок становить ризик для безпеки місцевих мешканців, а також створює труднощі для митних органів та збитки для бізнесу.

Також читайте про те, що США і Китай погодили 90-денне торговельне перемир’я.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...