
Національний банк України (НБУ) повідомив про поширення неправдивої інформації щодо нібито дизайну нової банкноти номіналом 5000 гривень, пише IZ посилаючись на прес-службу НБУ у Facebook.
У мережі та окремих медіа з’явилося відео, яке нібито демонструє нову банкноту. У НБУ зазначили, що це неправдива інформація. На відео показано презентаційний виріб «Пантелеймон Куліш», створений у 2008 році для демонстрації технологічних можливостей Банкнотно-монетного двору.

Презентаційний виріб:
Виріб створювався виключно для сувенірних буклетів та рекламних цілей, із написами «Презентаційна» та «Не може бути використано як засіб платежу». НБУ зазначає, що подібні презентаційні продукти випускають центробанки інших країн.
Станом на сьогодні Національний банк не розробляє дизайн банкноти номіналом 5000 гривень. У разі зміни рішення щодо оновлення номінального ряду банкнот, НБУ поінформує громадськість офіційно.
Читайте також: «Зимова підтримка»: скільки українців подали заявку на підтримку від держави.