Курси валют в Україні зросли: дані банків, обмінників і чорного ринку

Роман СичІнше10 Лютого 2026240 переглядів

Вартість готівкової валюти в Україні зростає. У вівторок, 10 лютого, офіційний курс долара встановлено на рівні 43,02 грн, євро — 51,12 грн. Водночас у банках, обмінниках і на неофіційному ринку ціни перевищують офіційні показники, пише IZ, посилаючись на Мінфін.

За даними порталу «Мінфін», станом на ранок 10 лютого середній курс купівлі долара в банках становить 42,80 грн, продажу — 43,35 грн. Євро банки купують у середньому по 50,77 грн, продають — по 51,57 грн.

На чорному ринку долар купують у середньому по 43,15 грн, продають — по 43,25 грн. Курс євро становить 51,31 грн при купівлі та 51,50 грн при продажу.

В обмінниках, за інформацією finance.ua, долар купують у середньому по 42,30 грн, тоді як продаж здійснюється по 43,83 грн. Євро приймають по 50,36 грн, а продають по 52,56 грн.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин зазначає, що за умови поліпшення балансу валютного ринку можливий перехід до помірного зміцнення гривні. Водночас на національну валюту продовжує впливати високий імпорт електроенергії, обладнання, енергоносіїв і пального, зростання міграційних процесів на тлі енергетичних проблем, а також ситуація на світовому валютному ринку.

Додатковим фактором є співвідношення євро та долара на міжнародних торгах. У січні євро перевищив позначку 1,20 долара, а американська валюта опустилася до мінімальних значень за чотири роки.

Читайте також: в Україні пропонують блокувати рахунки та майно тих, хто не оновив військові дані.

Останні новини

Follow
Sidebar Пошук
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...