Хто стане наступним Папою: головні кандидати після смерті Франциска

Сич ТімурСвіт21 Квітня 2025105 переглядів

21 квітня стало відомо про смерть Папи Римського Франциска. Йому було 88 років, причиною смерті стало запалення легенів. Після цього у Ватикані офіційно розпочався період Sede vacante, що триває не довше 20 днів. У цей час Колегія кардиналів управляє Римською церквою та готується до конклаву для обрання нового Папи. Право голосу мають лише кардинали віком до 80 років — на сьогодні таких 138 з-поміж загальної кількості 253, пише IZ.com.ua.

Видання New York Post оприлюднило перелік найімовірніших претендентів на папський престол. Серед них — і фаворити букмекерів, і ті, чия поява у списку стала несподіванкою.

П’єтро Паролін

П'єтро Паролін

Державний секретар Ватикану, понад десять років працював із Папою Франциском. Має дипломатичний досвід, служив у Нунціатурах Нігерії та Мексики. У 2022 році відвідав Україну, де зустрівся з Володимиром Зеленським. Його перевагами є політична врівноваженість, глибоке знання церковної дипломатії та підтримка ініціатив миру.

Фрідолін Амбонго Бесунгу

Фрідолін Амбонго Бесунгу

Кардинал із Демократичної Республіки Конго, президент Симпозіуму єпископських конференцій Африки. Виступає проти благословення одностатевих і незареєстрованих пар. Попри суперечливу репутацію в медіа, має сильну підтримку серед африканських єпископів. Його переваги — авторитет у країнах Глобального Півдня та рішучість у збереженні традиційних поглядів.

Вім Ейк

Вім Ейк

Кардинал із Нідерландів, знаний критик деяких ініціатив Франциска, зокрема щодо участі розлучених у Таїнствах. Рішучий захисник традиційних догматів. Його сильна сторона — вірність католицькій доктрині та популярність серед консервативних кіл.

Петер Ердо

Петер Ердо

Угорський кардинал, колишній очільник Ради єпископських конференцій Європи. Має значний церковний та політичний досвід, володіє шістьма мовами. Виступає за збереження нерозривності шлюбу та обережну міграційну політику. Його переваги — багатомовність, досвід керівництва на континентальному рівні та глибока освіченість.

Луїс Антоніо Тагле

Луїс Антоніо Тагле

Кардинал з Філіппін, який очолює важливі євангелізаційні структури у Ватикані. Активно виступає за включення маргіналізованих груп до церковного життя, зокрема ЛГБТ-спільноти. Має репутацію відкритого до діалогу реформатора. Його плюси — популярність в Азії, підтримка молоді та сучасний підхід до віровчення.

Маттео Зуппі

Маттео Зуппі

Президент Італійської єпископської конференції, знаний своєю гуманітарною активністю. У 2023 році провів миротворчу місію в Україні, зустрічався з керівниками держав, зокрема з президентом Байденом. Переваги — дипломатичні навички, схильність до компромісу та авторитет у Європі.

Реймонд Берк

Реймонд Берк

Кардинал зі США, відомий прихильник латинської меси. Критик Папи Франциска, особливо в питаннях допуску розлучених до Причастя. У минулому фігурував у звітах про приховування сексуальних злочинів духовенства. Перевагами є підтримка з боку традиціоналістів і вплив у Північній Америці.

Маріо Греч

Маріо Греч

Мальтійський кардинал, якого вважають наступником Франциска у поміркованій лінії. Закликає до відкритого діалогу з католиками, що віддалилися від Церкви через особисті обставини. Його сильні сторони — толерантність, сучасне бачення душпастирства та вміння шукати компроміси.

Очікується, що ім’я нового Папи Римського буде відомо протягом наступних трьох тижнів. Вибір кардиналів визначить не лише майбутнє Ватикану, а й подальший курс у глобальних соціальних і духовних питаннях.

Також читайте наш матеріал про смерть Папи Римського Франциска, де ви можете більш детально ознайомитись з подією.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...