Чим відома Аліса Вайдель лідерка німецької партії AfD та за що її критикують?

Микола КузьменкоСвіт23 Лютого 2025181 переглядів

Сьогодні, 23 лютого 2025 року, в Німеччині проходять дострокові вибори до Бундестагу, призначені після розпаду коаліційного уряду на чолі з канцлером Олафом Шольцом у листопаді 2024 року, пише Індустріальне Запоріжжя. Згідно з останніми екзитполами, Християнсько-демократичний союз (CDU) під керівництвом Фрідріха Мерца лідирує з приблизно 30% голосів, тоді як ультраправа партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) набирає близько 21-23% і займає друге місце.

Попри зростаючу підтримку, інші партії відмовляються формувати коаліцію з AfD через її суперечливу політику та сумнівну репутацію її лідерки Аліси Вайдель. Основними темами виборчої кампанії стали економічні труднощі, імміграція та злочинність, що спричинило політичну напруженість і зниження довіри до політичної системи серед виборців.

Аліса Вайдель, лідерка ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), відома своєю нетиповою для партії біографією та політичними поглядами. Як повідомляє Reuters, 46-річна політикиня вільно володіє англійською та мандаринською мовами, має докторський ступінь з економіки, здобутий у Китаї, та професійний досвід роботи в Goldman Sachs і Allianz Global Investors. Вона приєдналася до AfD у 2013 році через незгоду з фінансовими порятунками під час кризи єврозони, а згодом стала однією з найвпливовіших фігур партії.

Політична діяльність Вайдель спрямована на просування економічного лібералізму, жорсткого контролю імміграції та скептичного ставлення до змін клімату. Вона поєднує респектабельність у публічних виступах із співпрацею з радикальними націоналістичними силами, що сприяє зростанню популярності AfD, пише The Atlantic.

Разом із тим особисте життя Вайдель часто стає об’єктом критики. Вона виховує двох синів разом із партнеркою, яка народилася в Шрі-Ланці, що є незвичним для партії, яка позиціонує себе як захисника традиційних сімейних цінностей. Як зазначає The Times, AfD відома своєю критикою ЛГБТ-спільноти, виступає проти одностатевих шлюбів і усиновлення дітей гомосексуальними парами. Це робить становище Вайдель у партії суперечливим, оскільки її особисте життя не відповідає ідеологічним установкам AfD.

На цю критику Вайдель реагує стримано, уникаючи відкритих обговорень. Вона заявляє, що її сексуальна орієнтація не має відношення до політики, і наголошує, що підтримує традиційні сімейні цінності, повідомляє Reuters. Водночас вона відзначає, що в партії існують різні думки щодо ЛГБТ, проте загальна політична лінія AfD залишається консервативною. Її позиція викликає звинувачення у подвійних стандартах, як всередині партії, так і серед її опонентів.

Крім того, Вайдель звинувачують у таємних зустрічах із колишнім послом Китаю в Німеччині, що ставить під сумнів прозорість її міжнародних контактів, повідомляє Espreso.TV. Її політичні висловлювання також часто стають об’єктом критики. Зокрема, під час нещодавньої розмови з Ілоном Маском вона назвала Адольфа Гітлера «комуністом», що викликало суспільне обурення, пише The Guardian.

Попри ці суперечки, AfD під керівництвом Вайдель продовжує зміцнювати свої позиції в німецькій політиці, що викликає занепокоєння як у Німеччині, так і за її межами.

Нагадаємо, що німеччина обмежує в’їзд для українців зі статусом біженця.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...