
В Україні окремі категорії громадян мають право на достроковий вихід на пенсію. Така можливість передбачена, зокрема, для батьків, які виховували дитину з інвалідністю з дитинства, пише IZ, посилаючись на ogo.
Жінки можуть оформити пенсію після досягнення 50-річного віку. Для цього необхідно, щоб вони виховали дитину до шестирічного віку та мали щонайменше 15 років страхового стажу.
Для чоловіків право на дострокову пенсію настає з 55 років. Обов’язковими умовами є наявність не менше 20 років страхового стажу, а також згода матері на призначення пенсії батькові або документи, які підтверджують її відсутність.
Подати заяву на призначення пенсії можна за місяць до досягнення відповідного віку. Зробити це можна особисто, звернувшись до органів Пенсійного фонду, або дистанційно через електронний портал.
Для оформлення виплат необхідно підготувати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про народження дитини, документи, що підтверджують інвалідність, відомості про страховий стаж і банківські реквізити.
У разі подання документів онлайн знадобиться електронний підпис.
Читайте також про те, що УВКБ ООН відкриває реєстрацію на виплати 10 800 грн у Сумській області.