Донорське серце для 17-річного хлопця з Рівненщини доставили гелікоптером

Роман СичУкраїна18 Травня 2026121 переглядів

Донорське серце для 17-річного Максима з Рівненщини доставили до Києва гелікоптером за участю медиків і Національної поліції України. Авіацію залучили, щоб орган встигли транспортувати до операційної в межах критичного часу, пише IZ, посилаючись на МОЗ.

Максим народився зі складною вродженою вадою серця — тетрадою Фалло. Це патологія, за якої серце має одразу чотири анатомічні порушення. Першу операцію хлопцеві провели, коли йому було рік і два місяці. Після цього стан стабілізувався: він пішов до школи та ріс разом із однолітками.

Згодом хвороба знову дала про себе знати. За словами медиків, імовірним поштовхом могло стати важке інфекційне захворювання. Упродовж останніх років хлопцеві ставало дедалі важче дихати й ходити, з’явилися набряки. Серце значно збільшилося, і лікарі дійшли висновку, що єдиним шансом для Максима залишається трансплантація.

Донорське серце для 17-річного хлопця з Рівненщини доставили гелікоптером

На початку травня родина отримала повідомлення, що для хлопця знайшли донорське серце. У Вінниці в пацієнта після інсульту діагностували смерть мозку. Його родина погодилася на посмертне донорство, завдяки чому шанс на порятунок отримали кілька людей.

Єдина державна інформаційна система трансплантації визначила, що Максим є імуносумісним із донором і може отримати це серце.

Поки хлопець разом із мамою прямував до Києва, трансплант-команда Національного наукового центру серцево-судинної хірургії та спадкової патології імені М. М. Амосова вирушила на Вінниччину. Щоб доставити орган до столиці вчасно, медики звернулися по допомогу до Нацполіції. Гелікоптер підняли в повітря попри безпекові ризики, пов’язані з війною.

Директор центру імені Амосова Василь Лазоришинець повідомив, що операцію вдалося провести завдяки координації кількох структур. До трансплантаційної команди також долучилися фахівці Інституту серця.

Донорське серце для 17-річного хлопця з Рівненщини доставили гелікоптером

Після пересадки Максима вже перевели з реанімації до звичайної палати. Його стан стабілізувався, хлопець поступово відновлюється та каже, що почувається значно краще.

Максим планує цьогоріч онлайн завершити навчання у школі, вступити до університету та здобути професію програміста.

У МОЗ подякували родині донора за згоду на посмертне донорство, яка дала шанс на життя іншим пацієнтам.

Національний науковий центр серцево-судинної хірургії та спадкової патології імені М. М. Амосова є одним із восьми медзакладів України, де проводять трансплантації серця. У 2026 році в цих закладах виконали 41 пересадку серця, з них три — дітям.

Читайте також: літак з України затримали у Тринідаді і Тобаго через незадекларовані матеріали.

Останні новини

Follow
Sidebar Пошук
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...