До кінця травня в Україні передають затяжну негоду: заморозки, дощі та сніг

Ботченко НадіяУкраїна12 Травня 202591 переглядів

Погода в Україні до кінця травня залишатиметься несприятливою, передає Obozrevatel. На більшість територій прийде арктичне повітря, що принесе суттєве похолодання та посилення опадів. Найбільше від негоди постраждають західні області, пише IZ.

12 травня синоптики прогнозують дощі майже у всіх регіонах країни. У Карпатах випадатиме сніг, подекуди значний. На заході опади можуть супроводжуватися грозами та градом. Температура залишиться низькою.

З 13 по 15 травня погода залишатиметься мінливою. Протягом дня йтимуть дощі, місцями з грозами. У гірських районах Карпат очікується мокрий сніг. Із 16 по 20 травня зберігатиметься вплив циклонів, що принесе нову хвилю опадів по всій території.

Синоптик Ігор Кибальчич зазначає, що в деяких областях може випасти повна місячна норма опадів, а подекуди навіть більше. Найбільша кількість дощів прогнозується у Карпатах, на півночі та в центрі країни. На Кримському півострові опадів буде значно менше.

Температурний режим залишиться нестабільним. Вночі в період із 12 по 15 травня температура опускатиметься до +2…+9 °С, а в західних регіонах — до 0…–3 °С. Вдень повітря прогріватиметься до +9…+15 °С. У центрі, на сході та півдні — до +16…+19 °С.

У період із 16 по 20 травня температурні контрасти збережуться: у південних та східних областях буде тепліше, тоді як у північно-західних — прохолодніше. По всій країні домінуватиме волога та вітряна погода, з частими дощами та холодними ночами.

Весняні заморозки вже завдали шкоди плодовим культурам. Найбільше постраждали абрикоси, які цвіли під час похолодання. Персики виявилися більш стійкими, однак ціни на них влітку можуть зрости на 20–25%. Також зафіксовано втрати врожаю лохини та яблук.

Керівник асоціації “Укрсадвинпром” Володимир Печко підтвердив, що заморозки знищили цвітіння в деяких господарствах. Щодо лохини, то на Черкащині пошкоджено 60–85% урожаю, а на півночі країни — значна частина ранніх сортів. На Закарпатті втрати оцінюються у 20–40% залежно від сорту.

Черешня постраждала менше — ранні сорти вже зацвіли під час заморозків, однак пізні ще не увійшли у вразливу фазу. Це допомогло уникнути серйозних втрат у регіонах.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, що влітку можливі відключення світла через дефіцит електроенергії.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...