Як фахівцям вивчати німецьку мову, якщо більше немає мовних курсів? Після розвалу коаліції «Світлофор» фінансування бракує майже всюди. Це стосується також політичної освіти та програми «Цифровий пакт».

Рішення федерального уряду в понеділок щодо тимчасового управління бюджетом матиме масовий вплив на сотні тисяч людей, пише Індустріалка з посиланням на TAZ.de. Зокрема, це стосується фінансування політичної освіти, інтеграції мігрантів та порятунку афганських правозахисників. Новина, на перший погляд, може здатися несуттєвою: залишки уряду з SPD та «Зелених» покладаються на проект бюджету на 2025 рік, запропонований коаліцією «Світлофор», та деякі пізніші рішення бюджетного комітету.

Складна бюджетна ситуація

Тимчасовий бюджет потрібен, коли немає затвердженого закону про бюджет. У 2025 році, після розпаду коаліції, виникає саме така ситуація. Уряд може продовжувати фінансувати лише ті проєкти, які вже закріплені законом, а нові витрати можливі лише у виняткових випадках.

Фінансування інтеграційних курсів також потрапило під скорочення. Ці курси спрямовані на те, щоб навчити мігрантів німецькій мові та основам суспільного життя. У проекті бюджету на 2025 рік на ці цілі передбачено лише 500 мільйонів євро — удвічі менше, ніж цього року.

Різке скорочення мовних курсів

Міністерство внутрішніх справ (BMI) заявило наприкінці листопада, що фінансування курсів продовжиться, але з обмеженнями. Зокрема, зменшиться кількість курсів, а можливості повторного проходження занять будуть обмежені.

Жаннетт Лангнер, представниця професійної асоціації мовних курсів, зазначає, що найбільший удар отримають курси для професійного навчання. Майже всі курси рівня вище B2 будуть скасовані. Вона додає: «Це абсурдно, адже у нас дефіцит кваліфікованих працівників».

Політична освіта та цифровізація

Програма «Respekt Coaches», яка займається освітніми заходами проти дискримінації, отримає лише 45% фінансування від запланованого. Подібна ситуація з Анне-Франк-Центром у Берліні, який бореться з антисемітизмом.

Ще одна невизначеність стосується програми «Цифровий пакт 2.0», яка мала розпочатися у січні 2025 року. У проекті бюджету на 2025 рік ця ініціатива навіть не згадується.

Ці фінансові обмеження створюють невизначеність для багатьох установ, які тепер змушені шукати додаткові ресурси або ризикувати зупиненням проєктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *