Історія сповнена прикладів того, як бажання пригод та нових емоцій призводило до масштабних змін у житті людей. І якщо для когось це закінчувалося гучними романами, то для більшості – глибокими втратами та жалем. Попри ілюзію того, що зрада може вирішити всі проблеми та відкрити шлях до чогось кращого, реальність доводить протилежне. Як повідомляє IZ з посиланням на Psychology Today, успішних прикладів таких зв’язків вкрай мало, а більшість із них веде до фінансових проблем, психологічних травм та зруйнованих сімей. Тож чи варто ризикувати стабільністю заради примарної перспективи?
Більшість людей піддається спокусі через природний потяг до нового. Вони вірять, що інша людина дасть їм більше емоцій, ніж теперішній партнер, або ж створить ідеальні умови для щастя. Але психологи запевняють: будь-які стосунки з часом проходять однакові етапи – від романтики до звикання. Те, що здається яскравим і незвіданим, згодом також стає буденністю. Головне питання полягає не в тому, чи варто шукати нові пригоди, а в тому, як зробити вже наявні стосунки міцнішими та глибшими.
Статистика також не на користь тих, хто шукає щастя в обіймах іншої людини. Менше ніж 10% людей, які заводять роман на стороні, одружуються зі своїм новим партнером, і з цих шлюбів 75% розпадаються. Основна причина – з часом на поверхню виходять ті ж самі проблеми, які були у попередніх відносинах. Адже немає ідеальних людей, які можуть задовольнити всі потреби іншої людини без компромісів. Тому важливо не тікати від проблем, а вчитися їх вирішувати.
Якщо у стосунках виникла криза, найкращим рішенням буде не пошук пригод, а робота над відносинами. Психологи радять відкрито говорити про свої бажання, шукати спільні інтереси, відновлювати романтику та не боятися звертатися до фахівців за допомогою. Адже справжнє щастя – не у нових стосунках, а в умінні будувати міцні й гармонійні відносини з тим, хто поруч.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як депресія змінює харчові звички.