Як фактори сну впливають на здатність згадувати наші сновидіння

Ботченко НадіяІнше3 Лютого 202549 переглядів

Незважаючи на те, що ми всі сновидимо вночі, пам’ять про ці сни часто залишається розмитою або зовсім забутою. Науковці вважають, що процеси в нашому мозку, які відбуваються під час сну, можуть пояснити, чому ми не завжди можемо пригадати свої нічні пригоди. Як повідомляє IZ з посиланням на Popular Science, дослідження свідчать, що навіть якщо нам здається, що ми не пам’ятаємо свої сни, насправді ми їх переживаємо кожну ніч. Тільки в тих випадках, коли людина прокидається саме в момент або безпосередньо після сну, вона може чітко згадати його зміст. В іншому випадку, сновидіння зникають дуже швидко, навіть не встигнувши залишити слід у пам’яті.

Дослідники виявили, що найбільш ймовірно згадати сон після пробудження під час фази швидкого руху очей, або REM-сну, коли мозкова активність найбільша. Це дозволяє нашим сновидінням стати більш детальними і повними. Проте сновидіння можуть виникати і під час інших стадій сну, таких як NREM, хоча вони зазвичай не такі яскраві та насичені. Тому, якщо прокинутися після фази глибокого сну, ймовірність згадати що-небудь з цієї ночі значно зменшується.

Час доби також відіграє важливу роль у здатності пам’ятати сновидіння. Чим ближче ми до ранку, тим більша активність мозку, що може збільшити шанс на те, що сон буде запам’ятований. Це пояснюється тим, що внутрішній біологічний ритм підвищує активність організму перед пробудженням. Однак варто зазначити, що будильники здатні порушувати цей природний процес, адже вони часто будять людину під час глибокого сну, коли ймовірність пам’ятати сон мінімальна.

Важливим є також емоційний аспект сновидінь. Люди, які переживають сильні емоції в реальному житті, частіше запам’ятовують свої сновидіння. До того ж, здатність до пам’ятання снів може бути пов’язана з рівнем відкритості особистості, за результатами численних досліджень. Виявлено також, що сновидіння можуть сприяти закріпленню важливих спогадів та емоцій, допомагаючи мозку обробляти та зберігати інформацію.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому будильник на мобільнлму телефоні не найкращий варіант для пробудження.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...