Дональд Трамп. Фото: AP nuotr
Дональд Трамп. Фото: AP nuotr

Новий президент США Дональд Трамп, відомий своїми неоднозначними політичними кроками, знову викликав широкий резонанс, пише IZ. Цього разу увагу привернула його ініціатива запросити на інавгурацію низку іноземних лідерів, це суперечить традиційному підходу США до організації церемонії вступу президента на посаду. Видання USA Today опублікувало список запрошених, який включає осіб, відомих своїми контроверсійними діями та репутацією.

Болсонару серед запрошених

Одним із перших підтвердив отримання запрошення Жаїр Болсонару, колишній президент Бразилії. Болсонару, якого звинувачували у спробі державного перевороту та, ймовірно, в плануванні замаху на свого наступника Луїса Інасіо Лулу да Сілву, вважається близьким ідеологічним союзником Трампа. Його присутність на інавгурації вже викликає обговорення, враховуючи напружений політичний контекст у Бразилії.

Дональд Трамп та Жаїр Болсонару: Під час зустрічі у Вашингтоні в березні 2020 року.

Сі Цзіньпін і делегація замість присутності

Лідер Китаю Сі Цзіньпін також отримав запрошення. Трамп неодноразово висловлював своє захоплення китайським главою, називаючи його “сильною людиною” та “королем, який контролює 14 мільярдів людей залізним кулаком”. Однак Сі, за інформацією, планує направити делегацію від свого імені, підкреслюючи обережність у відносинах між США та Китаєм, які залишаються напруженими.

Дональд Трамп та Сі Цзіньпін: На саміті G20 в Осаці, Японія, у червні 2019 року. Фото: РБК-Україна

Улюблений президент Аргентини

Ще одним запрошеним став президент Аргентини Хав’єр Мілей. Трамп називає його “улюбленим президентом”. Мілей, відомий своєю гострою риторикою проти політичних опонентів, схоже, знайшов спільну мову з американським лідером. Його присутність на церемонії, ймовірно, стане символом ідеологічного союзу між ними.

Хав’єр Мілей та Дональд Трамп: на заході America First Policy Institute Gala, у листопаді 2024 року.
Фото: Reproduction

Букеле, Орбан та Мелоні – неоднозначні фігури

Серед запрошених також президент Сальвадору Наїб Букеле, відомий своїми авторитарними методами правління.

Сальвадору Наїб Букеле та Дональд Трамп: перший іноземний лідер, який привітав Трампа з перемогою на виборах президента США, назвавши його «обраним президентом».

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який перебуває під критикою за послаблення демократії та судової системи. Орбан ще не вирішив, чи відвідати подію.

Дональд Трамп та Віктор Орбан: Під час зустрічі в Білому домі у травні 2019 року.

Прем’єр-міністерка Італії Джоржа Мелоні, яка вже зустрічалася з Трампом у Мар-а-Лаго, ймовірно, візьме участь у заході. Її політична позиція, зокрема щодо ЛГБТ-спільноти, а також символіка її партії, викликають додаткову увагу до її персони.

Дональд Трамп та Джорджа Мелоні: На зустрічі в Мар-а-Лаго у грудні 2024 року.

Чи запросив Трамп Путіна?

Наразі невідомо, чи надіслав Трамп запрошення президенту Росії Володимиру Путіну. Путін залишається однією з найбільш одіозних фігур світової політики, а його можлива участь на заході викликала б міжнародний скандал. Також залишається неясним, чи отримав запрошення лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, з яким Трамп мав суперечливі, але тісні стосунки під час свого попереднього президентства.

Рішення Трампа запросити на інавгурацію іноземних лідерів є безпрецедентним і викликає змішані реакції. Дехто вважає це кроком до посилення дипломатичних зв’язків, інші ж бачать у цьому ризик для іміджу США як демократичної країни.
Список запрошених засвідчує, що Трамп робить ставку на політиків, які поділяють його бачення та методи, незалежно від їхньої репутації.

В попередніх матеріалах ми інформували, що Трамп заявив про підготовку зустрічі з Путіним: “Ми повинні покінчити з цим кривавим хаосом”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *