З 1 червня 2025 року в Україні вступають у силу нові обмеження на карткові перекази. Ці зміни спрямовані на підвищення прозорості фінансових операцій та боротьбу з фінансовими злочинами. Про це пише IZ з посиланням на Finance.ua.
У грудні 2024 року 44 банки, в тому числі п’ять державних, а також дві фінансові компанії — NovaPay і RozetkaPay — підписали меморандум, що спрямований на покращення прозорості ринку банківських послуг. Головною метою ініціативи є протидія фінансовим злочинам, таким як ухилення від податків та фінансування тероризму.
Банки визначили три основні групи ризику для своїх клієнтів: низький, середній та високий ризик. Клієнтів з високим ризиком чекають найбільш обмежені ліміти на перекази, тоді як клієнти з низьким та середнім ризиком мають можливість здійснювати більші транзакції.
На основі «Закону про фінансовий моніторинг» банки здійснюють первинний моніторинг клієнтів, на основі якого визначають рівень ризику. Для клієнтів високого ризику ліміт на перекази складе 50 тисяч грн на місяць. Для решти груп — до 150 тисяч грн на місяць.
З 1 червня 2025 року для клієнтів середнього та низького рівня ризику ліміт на карткові перекази буде знижено до 100 тисяч грн на місяць. Для клієнтів високого ризику ліміт залишиться на рівні 50 тисяч грн на місяць.
Ці зміни торкнуться лише тих клієнтів, які не зможуть підтвердити джерела своїх доходів. Для того, щоб перевищити ліміт, необхідно надати документи, що підтверджують фінансову спроможність.
Не будуть обмежуватися перекази клієнтів з підтвердженими доходами, таких як працівники, які отримують зарплату на картки, а також волонтери та благодійні організації. Крім того, обмеження не торкнуться переказів між власними рахунками клієнтів в межах одного банку.
Для підтвердження доходів банки приймають різноманітні документи, серед яких:
Клієнти, які перевищують встановлені ліміти, зобов’язані надати ці документи під час здійснення переказів або при відкритті нових рахунків.
Нагадуємо, раніше ми писати про те, що в Україні зросла кількість закритих ФОПів на 44% у порівнянні з відкритими.