Євро стрибнув угору, долар втрачає позиції: як змінився курс

Ботченко НадіяЕкономіка7 Квітня 20255 переглядів

Початок квітня ознаменувався різкою зміною курсу основних валют. 3 квітня євро здійснив стрімкий ривок, здорожчавши на понад 1 гривню за день. Офіційний курс Національного банку майже досяг 46 грн/євро, а готівковий навіть перевищив цю межу. Тим часом американський долар демонструє зниження: банки купують його вже значно дешевше за 41 грн, пише IZ з посиланням на матеріал ТСН.

За даними ресурсів finance.ua та minfin.com.ua, саме 3 квітня на валютному ринку почалася нестабільність. Євро сягнув позначки 46,00 грн у продажу, тоді як долар упав до середньої вартості продажу 41,52 грн. До п’ятниці, 4 квітня, курс євро дещо знизився, але все ще залишався високим – 45,95 грн. Долар, у свою чергу, продовжив падати до 41,40 грн. На 6 квітня готівковий курс долара склав 41,35 грн у продажу і 40,76 грн у купівлі, тоді як євро торгувався по 45,80 та 44,90 грн відповідно.

Нелегальний ринок також відреагував на зміни: за даними сервісу “міняйло”, 3 квітня євро подорожчав у продажу до 46,05 грн, а в купівлі – до 45,30 грн. Долар же демонстрував зворотну динаміку – зниження на понад 40 коп. протягом тижня. Офіційний курс НБУ підтвердив зміцнення гривні: на понеділок, 7 квітня, долар встановлено на рівні 41,19 грн, а євро – 45,55 грн.

Причиною стрімкого подорожчання євро аналітики вважають рішення президента США Дональда Трампа щодо запровадження глобальних торговельних мит. “Беспрецедентне рішення Трампа щодо встановлення торгівельних мит негайно відобразилось на вартості долара і євро в Україні”, – пояснив економіст Андрій Забловський. Він також зазначив, що ситуація є ситуативною і не свідчить про довгострокову тенденцію.

На тиждень з 7 по 13 квітня аналітики озвучують стримані прогнози. Олег Пендзин вважає, що долар може продовжити повільне зниження, але до кінця тижня стабілізується у межах 41,20–41,30 грн. Щодо євро – подальші коливання залежать від розвитку міжнародної торгівельної ситуації. Андрій Шевчишин також припускає незначне здешевлення долара, однак вказує на можливе відновлення зростання євро через торговельну напругу.

Щодо порад населенню, експерти висловили різні думки. Забловський рекомендує поки утриматись від валютних операцій, а в разі необхідності – фіксувати прибуток від старих купівель євро, інвестуючи у гривневі ОВДП. Шевчишин радить навпаки – купувати долар, поки він дешевшає, і готуватися до економічних викликів. Пендзин акцентує на довірі до гривні: “Купівля готівкових доларів під матрац є збитковою вже понад три місяці”.

За даними НБУ, з початку року депозити у валюті скоротились на 1,2 млрд грн, а у гривні зросли на 14 млрд грн. При цьому понад 98% вкладників мають на рахунках суми до 200 тис. грн. Це, за словами експертів, свідчить про зростання інтересу до гривневих інструментів серед пересічних українців.

Нагадуємо, раніше повідомлялося про те, що українцям прогнозують подорожчання товарів із США.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...