Які умови висуває Росія для припинення вогню щодо літаків Boeing

Сич ТімурСвіт16 Квітня 20256 переглядів

Росія звернулася до Сполучених Штатів із проханням дозволити купівлю пасажирських літаків американської компанії Boeing. Це прохання пов’язане з потенційною домовленістю про припинення бойових дій в Україні пише IZ.com.ua з посиланням на Bloomber. За даними агентства Bloomberg, запит не є безпосередньою умовою укладання перемир’я, однак може стати елементом більш широких домовленостей щодо зняття економічних санкцій у разі досягнення припинення вогню.

У США наголошують, що будь-які дискусії про пом’якшення санкційного тиску можливі лише після фактичного припинення вогню. Вашингтон і союзники заблокували близько 280 мільярдів доларів активів Центробанку Росії, а також обмежили доступ російських авіакомпаній до американського та європейського авіаційного ринку.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну, авіаційна галузь Росії опинилася в кризі: іноземні літаки стали недоступними, як і необхідні до них запчастини. Зокрема, компанія Boeing повністю припинила діяльність на російському ринку. Через це національний перевізник “Аерофлот” зазнає суттєвих труднощів із технічним обслуговуванням флоту та його оновленням.

Окрім закулісних переговорів, Росія публічно вимагає від США скасувати санкції щодо “Аерофлоту”. Попри це, західні обмеження залишаються чинними, що фактично унеможливлює відновлення регулярних міжнародних рейсів для російських перевізників.

Паралельно з офіційними запитами, РФ вдається до альтернативних шляхів поповнення свого авіапарку. За даними джерел, з початку 2022 року щонайменше 18 літаків Cessna були незаконно ввезені до країни через треті держави, включно з Туреччиною, країнами Балтії, Німеччиною, Грузією та Оманом. Ці повітряні судна наразі використовуються для підготовки курсантів.

Читайте також наш матеріал про те, які вимоги Вашингтона щодо $300 млрд компенсації допомоги?

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...