У адміністрації президента США Дональда Трампа немає єдності у питанні підходу до торговельних відносин із Китаєм. Декілька високопоставлених чиновників, які побажали залишитися анонімними, повідомили про внутрішні суперечності, що виникли на тлі загострення економічного протистояння з Пекіном, про це пише IZ.com.ua з посиланням на The New York Times.
За інформацією джерел, рішення про початок торговельної війни було ухвалене до того, як в адміністрації встигли погодити єдину стратегію. Це призвело до розбіжностей у баченні основної мети тарифної політики щодо КНР. Частина посадовців заявляла публічно, що введення мит мало на меті змусити китайську сторону до підписання вигідної для США торговельної угоди. Інші представники Білого дому наполягали, що ключовою метою Трампа є формування економічної моделі США, яка не залежатиме від Китаю, навіть за умов втрати двосторонньої торгівлі на сотні мільярдів доларів.
Загострення конфлікту супроводжувалося введенням нових обмежень. США підвищили мита на імпорт із понад 180 країн, включаючи 34-відсоткові тарифи проти Китаю. У відповідь китайська сторона запровадила аналогічні заходи. Після цього американська адміністрація неодноразово посилювала обмеження, внаслідок чого сумарне митне навантаження на китайський експорт до США досягло 145%.
Читайте також нашу статтю про скасування мита на електроніку з Китаю.