Український педіатр Євген Комаровський вважає, що сучасні діти починають говорити приблизно на пів року пізніше, ніж це було 10 років тому, пише IZ. Причиною цього явища лікар називає вплив гаджетів. Про це Комаровський розповів в інтерв’ю Дмитрові Гордону, засновнику видання “ГОРДОН“.
На думку лікаря, нині триває масштабний глобальний експеримент.
“Дітей сьогодні виховують гаджети. Вони чують голос зі смартфона частіше, ніж голос мами. Зокрема, жінки стали менше говорити”, – зазначив педіатр.
За словами Комаровського, дослідження попередніх років свідчать, що якщо в кухні увімкнений телевізор, то жінка говорить на 40% менше. Нині телевізори майже не дивляться, але їх місце зайняли смартфони.
“Масштаби цієї проблеми просто величезні. Діти тепер починають говорити пізніше, ніж десятиліття тому”, – наголосив лікар.
Євген Комаровський зазначив, що чимало батьків скаржаться на те, що їхні діти почали пізніше розмовляти. На його думку, головним рішенням проблеми є спілкування з дитиною.
“Бабусі у ХХІ столітті повинні не лише прати чи готувати. Їхня найважливіша роль – це спілкування з онуками. Саме за це їх потрібно цінувати”, – підкреслив Комаровський.
Комаровський вважає, що без підтримки держави проблему вирішити неможливо.
“Щоб розірвати це замкнене коло, необхідно зробити так, щоб дітям було цікавіше спілкуватися з людьми, ніж користуватися гаджетами. Однак батьки не мають достатніх ресурсів для цього. Єдиний спосіб – це створення відповідних умов на державному рівні”, – пояснив педіатр.
Він наголосив, що потрібні значні інвестиції у дошкільну освіту.
“Діти повинні мати можливість спілкуватися з людьми та бути позбавленими впливу цифрового світу хоча б у дитячих садках”, – додав Комаровський.
Крім того, лікар підкреслив важливість розвитку інфраструктури для дітей.
“У кожній школі мають бути басейни та ковзанки. Це нормальна ситуація, яка потребує фінансування. Влада повинна розуміти, що саме такі інвестиції – це вклад у майбутнє покоління”, – підсумував педіатр.