Верховний суд США затвердив рішення про заборону популярного китайського застосунку TikTok, якщо його не буде продано іншій компанії. Заборона на користування соцмережею набуде чинності 19 січня 2025 року. Причина — побоювання щодо національної безпеки, про що повідомила The New York Times із посиланням на судову ухвалу, пише IZ.
Американські посадовці неодноразово заявляли, що китайська влада може використовувати TikTok для:
Закон, ухвалений раніше, передбачає два можливі сценарії:
Нагадаємо, що TikTok почав працювати у США у 2017 році, і на цей час платформа має понад 170 млн зареєстрованих користувачів у країні.
Перші спроби заборонити TikTok почалися ще у 2020 році за адміністрації Дональда Трампа. Тодішній президент наполягав на продажі платформи американській компанії. Однак після декількох невдалих спроб він змінив свою позицію, заявивши, що це може бути вигідно для Facebook, який він вважав «ворогом народу».
У 2022 році Сенат США ухвалив законопроєкт, який забороняє використання TikTok на пристроях федеральних працівників. Із того часу аналогічні рішення ухвалили влада 27 штатів та Палата представників.
За інформацією The Wall Street Journal, у січні 2025 року обговорювалася можливість продажу TikTok американському мільярдеру Ілону Маску. Утім, міністерство закордонних справ Китаю різко розкритикувало цю ідею, назвавши її «логікою грабіжників».
Відповідно до ухвали Верховного суду, рішення про подальшу долю TikTok має бути прийняте до 19 січня 2025 року.