В Україні не вистачає психотерапевтів і психіатрів: виклик для суспільства

Українські військові та ветерани, які є економічно активною частиною населення, ризикують опинитися поза соціальними та економічними процесами через недостатній рівень психологічної підтримки. Про це в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу розповіла Ріна Рєзнік, керівниця служби супроводу бригади “Азов”, пише сайт IZ.com.ua.

За словами Рєзнік, в Україні завжди бракувало кваліфікованих психотерапевтів та психіатрів. Проблема стала ще гострішою через війну, яка значно збільшила кількість людей, які потребують психологічної допомоги, особливо серед ветеранів і військових.

“Військових психотерапевтів і психіатрів у нас майже немає. В Україні завжди було мало доказових і розумних спеціалістів, які б працювали за професійними методами”, — зазначає вона.

До того ж багато фахівців виїхали за кордон, що лише посилило навантаження на тих, хто залишився. У результаті черги до спеціалістів стали величезними — іноді доводиться чекати допомоги кілька тижнів.

Відсутність належної психологічної підтримки для ветеранів може мати серйозні наслідки як для суспільства, так і для економіки. Адже ветерани та їхні родини становлять значний соціальний прошарок, який має бути залученим до активного життя.

“Відсторонення ветеранів створює загрозу і для державного сектору, і для приватного бізнесу. Ми маємо працювати над їх інтеграцією, але без фахівців це буде складно”, — наголошує Рєзнік.

У пошуках допомоги бійці “Азову” звертаються до найкращих психоневрологічних клінік. Проте навіть у таких установах пацієнти змушені чекати 2–3 тижні або більше. Це свідчить про величезну нестачу спеціалістів у країні.

Експерти наголошують, що Україні потрібна розбудова системи психологічної допомоги. Це включає навчання нових спеціалістів, підвищення кваліфікації існуючих кадрів та створення умов для повернення фахівців, які виїхали за кордон.

Раніше ми писали як платити за електроенергію вдвічі менше: тарифи у 2025 році

Leave a reply

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...