В Україні можуть заблокувати російськомовну музику на стримінгових платформах

Ботченко НадіяУкраїна21 Лютого 2025138 переглядів

В Україні триває обговорення можливого блокування пісень російською мовою на популярних музичних платформах. Петиція, яка пропонує заборонити російськомовний контент, набрала необхідні 25 тисяч голосів та буде розглянута Кабінетом Міністрів, пише IZ.

Збір підписів під відповідною петицією розпочався 17 лютого, а вже за п’ять днів її підтримали понад 28 тисяч українців. Автором ініціативи виступив активіст Олександр Леоненко. Він наголошує, що російськомовна музика може впливати на українську ідентичність, формувати негативне ставлення до держави та сприяти фінансуванню російської агресії.

Причиною ініціативи став скандал навколо потрапляння російських артистів у топ-чарти українських стримінгових сервісів. Зокрема, у лютому 2025 року українські співаки та громадські діячі публічно висловили обурення тим, що п’ять пісень російського репера MORGENSHTERN потрапили до десятки найпопулярніших треків на Apple Music та Spotify в Україні.

На цьому тлі Леоненко створив петицію на сайті Кабінету Міністрів із вимогою заборонити таку музичну продукцію. Подібна ситуація виникала і раніше — у серпні 2022 року користувачі соцмереж були незадоволені тим, що чверть пісень у топ-100 Apple Music в Україні були російськими. Це викликало активні дискусії щодо впливу прослуховування російської музики на фінансування війни.

Автор петиції вважає, що реалізація ініціативи не обмежуватиме свободи громадян, а навпаки сприятиме захисту молоді та популяризації української музики.

Де українці слухають музику

В Україні доступні декілька популярних музичних стримінгових платформ, серед яких:

• Spotify – шведський сервіс, запущений в Україні 15 липня 2020 року;

• Apple Music – музичний сервіс компанії Apple;

• YouTube Music – сервіс Google, що працює в Україні;

• Deezer – французький музичний сервіс;

• Tidal – платформа для прослуховування музики у високій якості.

Більшість із цих сервісів працюють дистанційно, без фізичних представництв в Україні. Виняток становлять сервіси від Google та Apple, які мають офіційні представництва.

Раніше повідомлялося: Україна адаптує законодавство у сфері морського транспорту до стандартів ЄС

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...