Україну закликали відповісти на ініціативи Трампа щодо Криму та НАТО

Сич ТімурУкраїна21 Квітня 202547 переглядів

Адміністрація Дональда Трампа очікує від української сторони відповіді на перелік ідей, які включають можливість поступок Росії — зокрема, мова йде про потенційне визнання анексії Криму 2014 року та відмову від вступу до Північноатлантичного альянсу. Інформацію про це підтвердили західні чиновники, зазначивши, що пропозиції були викладені у конфіденційному документі, який у четвер передали українським представникам у Парижі, про це пише IZ.com.ua з посиланням на The Wall Street Journal.

Окрім Києва, ці ж варіанти також були озвучені посадовцям з Європи під час одноденної зустрічі. Очікується, що позиція України стане предметом обговорення під час зустрічі українських, американських і європейських делегацій, запланованої в Лондоні наприкінці тижня. У разі досягнення узгодженої позиції, пакет ідей можуть офіційно представити Москві.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що у разі відсутності прогресу в найближчі тижні, американська сторона може припинити свої переговорні ініціативи. За словами джерел, у складі делегації до Лондона увійдуть сам Рубіо, а також радники Віткофф і Келлог. Після завершення переговорів розглядається можливість нового візиту Віткоффа до Росії, однак конкретних дат наразі не названо.

Як повідомив представник Державного департаменту США, озвучені в Парижі пропозиції не є ультиматумом. Вони розглядаються як перелік потенційних варіантів для обговорення, що потребують реакції та коментарів з боку Києва.

Оцінки західних дипломатів свідчать, що ідеї, запропоновані адміністрацією Трампа, не повністю узгоджуються з вимогами російської сторони. США не визнають права РФ на контроль над чотирма східними регіонами України, однак водночас не вимагають негайного виведення російських військ із цих територій.

Також в обговорюваному пакеті пропозицій не йдеться про обмеження чисельності Збройних сил України. США не виключають подальшу військову допомогу Києву, включно з потенційним розгортанням європейських підрозділів на території України — ці питання залишаються болючими у діалозі з Москвою.

Наразі не визначено, які саме гарантії безпеки може отримати Україна в разі згоди на запропоноване мирне врегулювання. Адміністрація Трампа також не дала чіткої відповіді щодо участі США у підтримці європейських країн, які можуть відправити свої війська в Україну для стримування можливих майбутніх дій Росії.

Також читайте наш матеріал про те, що США тимчасово зупинили обговорення нової допомоги Україні.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...