З вересня 2025 року школярі вивчатимуть обов’язковий курс з підприємництва та фінансів

З вересня 2025 року в шкільній програмі українських закладів освіти з’явиться новий обов’язковий предмет — «Підприємництво і фінансова грамотність». Цей курс буде викладатися для учнів 8-9 класів і стане важливим кроком у формуванні фінансової культури серед молоді. Як повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, до початку навчального року вже підготовлено 96 викладачів, які будуть реалізовувати програму у школах по всій країні, пише IZ.

Навіщо учням фінансова грамотність?

Сучасний світ вимагає від молоді базових знань у сфері фінансів та підприємництва, адже грамотне управління фінансами є однією з ключових навичок для успішного дорослого життя. Актуальність нового курсу зумовлена необхідністю навчити школярів ухвалювати обґрунтовані фінансові рішення, орієнтуватися у банківських та небанківських послугах і розвивати власні підприємницькі ідеї. Цей предмет допоможе не лише зрозуміти, як функціонує фінансова система, а й закласти основи підприємницького мислення.

Що включає курс?

Навчальна програма курсу складається з двох частин та охоплює вісім тематичних розділів. Першу частину вивчатимуть у 8-му класі, і вона передбачає 17 годин навчального часу. Основна увага буде приділена формуванню фінансової культури та базовим аспектам фінансової грамотності.

У 9-му класі учні заглибляться у складніші теми, які включатимуть:

• Гроші та їхнє призначення;

• Банківські та небанківські фінансові установи;

• Базові фінансові послуги;

• Захист прав споживачів фінансових послуг;

• Основи підприємництва;

• Проєкт «Шкільне підприємництво – від ідеї до реалізації (практичний кейс)».

Загальна тривалість курсу для 9-го класу становитиме 35 годин.

Пілотне тестування та підготовка матеріалів

У поточному навчальному році курс уже тестується в окремих школах. Учні 8-х класів апробують навчально-методичні матеріали, які включають підручники, робочі зошити, посібники для вчителів, електронні додатки та презентації. За результатами пілотного впровадження всі навчальні матеріали будуть удосконалені.

Курс розроблявся групою авторів із 2021 року за участі 16 науковців і вчителів із п’яти регіонів України. Проєкт отримав назву «Для освітян – від освітян» і був схвалений Міністерством освіти і науки України у вигляді Модельної навчальної програми для 8-9 класів. У розробці брали участь також представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які є членами Експертної ради з фінансової грамотності.

Раніше ми писали, українцям видаватимуть субсидії на оренду житла: старт виплат з 29 січня 2025 року

Leave a reply

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...