Служба безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро викрили масштабну схему розкрадання коштів енергетичної компанії Укренерго. За даними правоохоронців, шахраї заволоділи електроенергією на суму понад 58 мільйонів гривень, використовуючи підставні компанії та офшорні рахунки — повідомляє IZ.
У квітні 2022 року колишній заступник голови Харківської обласної ради, який на той час також був депутатом облради, разом зі спільниками організував масштабну схему розкрадання електроенергії. До реалізації незаконної діяльності він залучив засновника та директорку київської компанії, що спеціалізується на торгівлі енергоносіями. Сам чиновник виступав інвестором цієї компанії.
Для реалізації схеми шахраї заздалегідь придбали три підставні компанії, які в червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України. Потім її передали іншій підконтрольній компанії для продажу кінцевим споживачам. Проте жодна з компаній не сплатила Укренерго за отриману електроенергію.
Щоб приховати походження коштів, отриманих від продажу електроенергії, шахраї переказували їх на рахунки фінансових компаній під виглядом повернення позик. За винагороду у 0,5% від суми переказу ці компанії переводили кошти на інші підконтрольні структури, які згодом виводили їх на рахунки нерезидентської компанії, зареєстрованої в Болгарії.
Правоохоронці вже провели обшуки у Києві за місцем проживання засновника столичної компанії, якому вручено підозру. Колишній заступник голови Харківської облради та директорка компанії, які переховуються за кордоном, отримали заочну підозру.
Їх звинувачують за статтями, що передбачають:
• організацію та пособництво у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою;
• легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
За ці злочини підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі триває розслідування, мета якого – встановлення всіх учасників злочинної схеми та притягнення їх до відповідальності.
Комплексні слідчі заходи здійснювалися за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора. Завдяки скоординованій роботі СБУ та НАБУ вдалося не лише викрити схему, а й накласти правове реагування на причетних осіб.
Раніше ми повідомляли, у Запорізькій області викрили корупційну схему на закупівлі квадрокоптерів