У Миколаївській області заклали 3 тисячі гектарів бавовника: чому це важливо для економіки і оборони

Ботченко НадіяУкраїна25 Квітня 2025108 переглядів

У Миколаївській області цього року розпочали закладку перших демонстраційних полів з вирощування бавовника. На півдні України виділили 3 тисячі гектарів для цієї культури, яка раніше вважалась нетиповою для вітчизняного сільського господарства. Ініціативу підтримало Міністерство аграрної політики, пише IZ

До реалізації проєкту долучилися сім сільськогосподарських господарств, а також Миколаївський аграрний університет. Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун, передає «МикВісті».

За її словами, у 2024 році пілотне вирощування бавовника вже провели в Одеській області. Тамтешні аграрії надали миколаївським фермерам технологічні карти, поділилися досвідом і результатами. Це дозволило запустити процес і в Миколаївській області.

«Бавовник — це дуже перспективна, високорентабельна культура, тому ми покладаємо на цей проєкт великі надії», — наголосила Олена Піскун.

Крім того, бавовна використовується не лише в текстильній промисловості. З її волокон виготовляють целюлозу, необхідну для виробництва бездимного пороху та інших видів вибухових речовин. В умовах війни вирощування бавовника набуває не лише економічного, а й оборонного значення, що додає особливої ваги цьому проєкту.

Посадовиця також розповіла про хід весняної посівної кампанії на території області. За її даними, наразі вже засіяно 76 тисяч гектарів ярих зернових культур, серед яких ячмінь, овес, горох і яра пшениця.

Технічні культури займають 10 тисяч гектарів — зокрема, це льон, коріандр і соняшник. Ще 3 тисячі гектарів відведено під овочі — переважно цибулю, моркву та буряк. Крім того, 6 тисяч гектарів уже засіяно картоплею.

Загалом цього року в Миколаївській області планують засіяти 725 тисяч гектарів ярового клину. З них:

  • 175 тисяч гектарів — зернові культури,
  • 500 тисяч гектарів — технічні,
  • близько 30 тисяч гектарів — овочі та картопля,
  • 3 тисячі гектарів — баштанні,
  • 16 тисяч гектарів — кормові культури.

Олена Піскун зазначила, що цього року площі під овочевими культурами зросли на 5 тисяч гектарів у порівнянні з минулим сезоном. Це, за її словами, є свідченням зростаючого попиту та інтересу фермерів до цього сегмента.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, що Дональд Трамп закликав зупинити обстріли України.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...