У внутрішніх водах України затримано судно, яке належить до так званого «тіньового» флоту російської федерації. За даними слідства, наприкінці 2024 року це судно вивезло з порту Севастополя близько 5 тисяч тонн української пшениці, викраденої з тимчасово окупованих територій півдня України, пише IZ.com.ua з посиланням на офіційний сайт СБУ.
Для приховування походження вантажу екіпаж використовував прапор однієї з азійських країн, що є типовою практикою «тіньового» флоту рф. У ході обшуків на борту судна співробітники Державної прикордонної служби України та Служби безпеки України виявили документи, навігаційне обладнання та інші докази, що підтверджують причетність судна до незаконного перевезення викраденого зерна.
Наразі судно перебуває під арештом, а членів екіпажу передано правоохоронним органам для проведення відповідних процесуальних дій.
Дізнайтесь також про те, що у ЗСУ сформували 8 корпус Десантно-штурмових військ.