Telegram все частіше передає дані користувачів правоохоронцям: значне зростання запитів

Месенджер Telegram значно збільшив кількість передачі даних користувачів правоохоронним органам. Згідно з повідомленням TechCrunch, це сталося після затримання засновника Telegram Павла Дурова у серпні 2024 року в Парижі, пише сайт IZ.com.ua.

За даними Telegram, у 2024 році компанія виконала 900 запитів від американських правоохоронних органів, передавши інформацію про 2253 користувачів, включаючи телефонні номери та IP-адреси. Для порівняння, у попередньому періоді Telegram виконав лише 14 запитів, які стосувалися 108 користувачів.

Інші країни також активно запитували дані користувачів:

Індія – 14 641 запит на дані 23 535 користувачів;

Велика Британія – 142 запити на дані 293 користувачів;

Франція – дані надані у кількох кримінальних справах після затримання Дурова.

Арешт Дурова і його вплив

24 серпня 2024 року Павла Дурова затримали у Парижі за обвинуваченнями, які наразі не розголошуються. Після внесення застави в розмірі 5 мільйонів євро його звільнили, але цей інцидент мав помітний вплив на політику Telegram. З того часу компанія почала активно співпрацювати з французькими правоохоронцями та передавати дані за запитами у рамках кримінальних розслідувань.

Різке зростання кількості виконаних запитів викликає занепокоєння серед прихильників конфіденційності, адже Telegram раніше позиціонував себе як платформа, що захищає дані користувачів. Зміна політики викликає питання про майбутнє месенджера та його репутацію у сфері конфіденційності.

Раніше ми писали що Meta змінює правила модерації: фактчекінг скасовано, акцент на свободу слова

Leave a reply

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...