США запропонували союзникам сценарій припинення бойових дій в Україні

Сич ТімурСвіт18 Квітня 2025134 переглядів

США передали союзникам новий план щодо врегулювання війни Росії проти України. У документі, представленому у форматі конфіденційних консультацій, запропоновано низку умов для досягнення тривалого припинення вогню та поступового послаблення санкцій проти Москви, пише IZ.com.ua з посиланням на Bloomberg.

Як зазначають джерела, ознайомлені зі змістом, йдеться про замороження конфлікту на поточній лінії зіткнення. Це означає, що окуповані Росією території на момент укладання угоди залишатимуться під її контролем. Одночасно у плані відсутні положення про вступ України до НАТО, що свідчить про прагнення уникнути нових геополітичних загострень.

Ініціатива з’явилася на тлі висловлювань державного секретаря США Марко Рубіо, який заявив, що адміністрація Трампа готова згорнути дипломатичні зусилля у разі відсутності відчутного прогресу. Віцепрезидент США Джей Ді Венс під час візиту до Риму висловив обережний оптимізм щодо перспектив завершення бойових дій.

Обговорення американської ініціативи відбулися в Парижі, де представники США зустрілися з європейськими партнерами. Перемовини включали діалог між послом США Стівом Віткоффом і президентом Франції Емманюелем Макроном, а також окремі консультації за участю представників Німеччини, Великої Британії, Франції та України. В межах цих обговорень пролунала думка, що документ поки не є остаточним варіантом мирної угоди і повинен пройти подальше узгодження з Києвом.

Одне з джерел зазначило, що західні союзники не мають наміру визнавати анексовані території частиною Росії. Водночас наголошується на необхідності гарантій безпеки як ключової умови реалізації мирного сценарію. За словами поінформованих осіб, українська делегація в Парижі зосередилася на обговоренні технічних механізмів контролю за припиненням вогню та потенційної участі миротворчого контингенту.

Як стало відомо, Київ вже висловив готовність до припинення бойових дій за умови, що аналогічний крок зробить Москва. Це розглядається як передумова до наступних кроків у рамках можливого діалогу. Джерела наголошують на чутливості переговорного процесу та небажанні розкривати всі деталі у публічному просторі.

Читайте також про те, що Україна і США погоджують угоду про копалини: оприлюднено текст меморандуму.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...