6 січня Адміністрація Джо Байдена планує запровадити нові санкції проти Росії через її агресію проти України. Цього разу обмеження стосуватимуться танкерів, які транспортують російську нафту, повідомили три джерела, знайомі з планами. Про це пише сайт IZ.com.ua з посиланням на Reuters.
У Вашингтоні прагнуть посилити підтримку України напередодні інавгурації обраного президента Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня. Республіканський лідер раніше неодноразово висловлював сумніви щодо вартості допомоги Україні.
«Це дуже масштабний пакет. Він включає санкції проти двох російських нафтових компаній, понад 100 танкерів, трейдерів нафти, російських страхових компаній тощо», — заявив один із чиновників, не уточнивши деталей.
Планується, що нові санкції торкнуться танкерів, які перевозять російську нафту, продану вище встановленого Заходом цінового обмеження у $60 за барель. За словами джерел, навіть у цьому випадку російська нафта зазвичай продається зі знижкою, а Китай і Індія залишаються основними покупцями таких поставок.
Адміністрація Байдена вже проінформувала МЗС Індії про заплановані обмеження. Один із чиновників зазначив, що низькі ціни на нафту та насичений ринок можуть допомогти Індії задовольнити свої потреби у паливі. У Міністерстві закордонних справ Індії наразі не прокоментували ситуацію.
Другий співрозмовник додав, що санкції, ймовірно, зачеплять окремих осіб, причетних до схем торгівлі нафтою за цінами, вищими за встановлену межу.
Росія активно використовує так званий «тіньовий флот» зі старих суден, щоб уникати санкцій. Експерти з морських перевезень попереджають, що ці кораблі менш безпечні та частіше стають причиною розливу нафти.
З моменту вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року США вже запровадили санкції проти десятків таких суден, намагаючись зменшити здатність Москви фінансувати війну. Загалом «тіньовий флот» налічує сотні суден.
Міністр фінансів США Джанет Єллен минулого місяця заявила, що Вашингтон розглядає можливість додаткових санкцій щодо танкерів, а також не виключає заходів проти китайських банків. Це частина стратегії зі зменшення доходів Росії від нафти та обмеження її доступу до зовнішніх поставок.
Західні союзники, включно з G7, ЄС та Австралією, запровадили цінове обмеження на російську нафту у $60 за барель наприкінці 2022 року. Це обмеження забороняє використання західних морських сервісів — транспортування, страхування чи фінансування — для перевезення нафти, що продається за цінами вище межі.
Раніше ми писали що президент Азербайджану Ільхам Алієв вимагає покарання винних у катастрофі літака в Актау.