Йоханнес Піч, який виступає під псевдонімом JJ і має представляти Австрію на «Євробаченні-2025», опинився в центрі скандалу через свою прихильність до російської оперної співачки Анни Нетребко. У соціальній мережі X користувачі звернули увагу на його інтерв’ю, у якому артист зізнався, що саме Нетребко надихнула його на створення конкурсної пісні «Wasted Love», пише IZ.com.ua посилаючись на УНІАН.
Автор допису зазначив, що Нетребко є відкритою прихильницею російського президента Володимира Путіна, брала участь у концертах на тимчасово окупованій території Донбасу, носила футболку з написом «Окуповувати Берлін» і неодноразово публічно підтримувала дії Кремля. Він додав, що з 2021 року Піч активно вподобував публікації з проросійською риторикою у соцмережах, зокрема й ті, що належать самій Нетребко.
У 2014 році Нетребко передала кошти бойовикам самопроголошеної «ДНР», що підтверджено документально. Через її позицію багато концертів у країнах ЄС було скасовано після акцій протесту. Попри це, вона продовжує кар’єру в Австрії, де нині проживає.
Йоханнесу Пічу 23 роки. Він народився у Відні, але виріс у Дубаї. Повернувшись до Австрії в підлітковому віці, почав займатися музикою та взяв участь у шоу талантів «The Voice UK» і «Starmania». Нині навчається у Віденському університеті музики та мистецтв і виступає у Віденській державній опері.
Також читайте про те, що Поліція розслідує справу блогерки Алхім за статтею про держзраду.