Податки з переказів на картку: податкова пояснила нові правила

Ботченко НадіяЕкономіка8 Квітня 20255 переглядів

Українцям нагадали про необхідність сплати податків з будь-яких грошових переказів, які надходять на банківські картки. Винятками залишаються лише офіційна зарплата, стипендії, пенсії та інші державні виплати. Відповідну інформацію надали в Державній податковій службі, коментуючи звернення громадян, пише IZ з посиланням на Telegraph.

У податковій зазначили, що навіть один гривневий переказ від іншої фізичної особи вважається доходом, який має бути задекларований та оподаткований. Це стосується і переказів від родичів, друзів або знайомих. У випадку отримання коштів від членів сім’ї першого ступеня спорідненості без оподаткування — обов’язковою умовою є вказівка, що це подарунок або спадщина.

Схема родичів 1 ступеня споріднення за Податковим Кодексом

«Фізична особа, яка протягом календарного року отримує дохід за надання послуг від іншої фізичної особи, зобовʼязана включити суму таких доходів до загального річного оподаткування доходів та подати річну податкову декларацію», — пояснили у податковій службі.

З доходів, що надходять на особисту картку, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (18%) та військовий збір. Розмір військового збору змінюється: за 2024 рік — 1,5%, а з 2025-го — 5%. Податки мають сплачуватись самостійно після подачі річної декларації. Дедлайн подачі декларації за минулий рік — до 1 травня, а сплата податків — до 1 серпня.

Платежі можна здійснювати онлайн через електронний кабінет платника податків або через банківські установи. Реквізити для оплати надаються після реєстрації декларації. У податковій також нагадали про відповідальність за порушення строків сплати: накладається штраф у розмірі 3% від суми боргу та пеня за кожен день прострочення.

Кешбек та відсотки з депозитів також підлягають оподаткуванню. Наприклад, користувачі «Монобанку» при виведенні кешбеку на картку автоматично сплачують 23% податку — 18% ПДФО та 5% військового збору. Водночас національний кешбек, як компенсація витрат, не вважається доходом і не оподатковується.

Пенсії, стипендії та соціальні виплати, як і зарплати, не потребують додаткового декларування або сплати податків, оскільки ці суми оподатковуються або звільнені від податку за законом.

Якщо раніше платник не декларував подібні надходження, він має право подати уточнюючу декларацію та сплатити податки добровільно. У такому разі можливе застосування лише мінімальних санкцій. Податківці рекомендують консультуватися з фахівцями для правильного оформлення документів та уникнення порушень.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, як змінився курс долара та євро, після запровадження глобальних торговельних мит.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...