Новий закон для діаспори: українцям дозволять мати подвійне громадянство

Ботченко НадіяУкраїна5 Травня 202576 переглядів

В Україні готують законодавчі зміни, які легалізують можливість подвійного громадянства для громадян, що виїхали за кордон. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр та міністр національної єдності Олексій Чернишов в інтерв’ю італійському виданню La Repubblica, пише IZ

«Перш за все, ми схвалюємо закон, який дозволить емігрантам мати подвійне громадянство, що наразі заборонено. Вони матимуть ті ж права, що й ті, хто залишився в Україні, включаючи право голосу», — зазначив міністр.

Він пояснив, що уряд прагне об’єднати українців, які залишилися в країні, з тими, хто змушений був покинути її через війну. Очікується, що законопроєкт буде готовий до кінця 2025 року.

Згідно з даними Міністерства національної єдності, населення України з 1991 року зменшилося з майже 52 мільйонів до 32 мільйонів осіб. Лише п’ять мільйонів з них — офіційно зареєстровані біженці в Європейському Союзі. Прогнозується, що після завершення війни близько 30% з них повернуться, ще 30% залишаться за кордоном, а 40% ще не визначилися.

«Ми працюємо з різними урядами, включаючи італійський, щоб визначити, який правовий статус вони матимуть. Ми хочемо переконати решту 40%, тих, хто ще не визначився. І ми очікуємо зробити це з економічним розвитком», — наголосив Чернишов.

За його словами, Україна сподівається повторити шлях Польщі, яка зуміла повернути емігрантів 1990-х років завдяки зростанню економіки та створенню нових робочих місць. Одним з головних пріоритетів уряду залишається підтримка зв’язку з українською діаспорою.

Також міністр повідомив про запуск цифрового додатку для біженців, який дозволить «керувати своїми справами, а також вивчати пропозиції роботи та житла». Крім того, у кожній столиці країн ЄС планується відкрити Unity Hub — центри обслуговування, де можна буде отримати документи, сертифікати та необхідну інформацію.

«Такий офіс вже готовий у Берліні, у Римі поки шукають для нього місце», — уточнив віцепрем’єр.

Ще одним нововведенням має стати стандартизація навчальних програм для дітей, які виїхали з України. «У нас є ідея стандартизувати навчальні плани, які відповідають за навчання українських дітей та молоді, які емігрували, з планами наших шкіл», — додав міністр.

Нагадуємо, раніше повідомлялося про те, що уряд посилює боротьбу з депортацією дітей: новий закон.

Залишити коментар

Попередній

Наступний

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...