У світі зростає кількість країн, здатних створити ядерну зброю у короткі терміни, попри міжнародні обмеження. За оцінками експерта з геополітики Михайла Гончара, йдеться про кілька десятків держав, які технічно або фінансово можуть реалізувати власні ядерні програми, пише IZ.
Серед потенційних кандидатів — Південна Корея, Туреччина та Японія. Ці країни мають достатньо розвинену промисловість і наукову базу, щоб самостійно запустити виробництво ядерної зброї без зовнішньої підтримки. Водночас держава Перської затоки, зокрема Саудівська Аравія та ОАЕ, можуть придбати необхідні технології завдяки значним фінансовим ресурсам.
Михайло Гончар наголосив, що в умовах руйнування системи міжнародного права та бездіяльності чинних договорів про нерозповсюдження, деякі держави розглядають ядерне озброєння як єдиний гарант національного захисту. Особливо критичною є ситуація, коли ключові гравці, такі як США, починають гнучко трактувати положення міжнародних угод, зокрема статтю 5 Північноатлантичного договору.
«Іншого шляху не лишається за умов нефункціональності міжнародних договорів», — зазначив Гончар, додаючи, що нові ядерні амбіції не завжди афішуються, але поступово розвиваються в тіні дипломатичних домовленостей.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що Путін і Сі Цзіньпінь виступили проти впливу США на світову політику.