З 1 квітня 2025 року Німеччина змінює правила надання соціальної допомоги для новоприбулих українських біженців. Про це стало відомо після досягнення домовленості між трьома основними політичними силами — Християнсько-демократичним союзом (ХДС), Християнсько-соціальним союзом (ХСС) та Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН), пише IZ.
Відтепер громадяни України, які прибудуть до Німеччини після 1 квітня 2025 року, не зможуть претендувати на отримання Bürgergeld — базової соціальної допомоги, що передбачає виплати на житло, харчування, повсякденні потреби та підтримку в пошуку роботи. Замість цього вони отримуватимуть фінансову підтримку згідно із законом про допомогу шукачам притулку, яка є суттєво меншою.
Ці зміни стосуватимуться виключно нових прибулих. Для того щоб претендувати на допомогу, вони повинні будуть пройти обов’язкову перевірку майнового стану за єдиними для всієї країни стандартами. Також зміни передбачають централізовану процедуру розподілу допомоги, аби уникнути зловживань і посилити контроль.
Українці, які перебувають у Німеччині з 2022 року, коли країна надала їм тимчасовий захист без необхідності подавати заявку на притулок, залишаться на попередніх умовах отримання соціальних виплат. На сьогодні в Німеччині проживає приблизно 1,25 мільйона українських біженців, більшість з яких — жінки та діти.
Нагадуємо, раніше повідомлялося про те, що Єврокомісія заявила про плани щодо майбутнього статусу українців.