26 та 27 квітня українців чекають помітні коливання геомагнітного фону, пов’язані з активністю Сонця. Астрономи та метеофізики вже попередили про можливі магнітні бурі, які можуть вплинути на самопочуття людей, роботу техніки та навіть на психоемоційний стан, пише IZ.
Магнітна буря — це порушення магнітного поля Землі, яке виникає внаслідок взаємодії сонячного вітру з магнітосферою нашої планети. Сонце викидає потоки заряджених частинок, які, досягнувши Землі, можуть викликати потужні геомагнітні збурення. Їхній вплив особливо відчутний у дні підвищеної сонячної активності.
За даними фахівців NASA та NOAA, 26 квітня очікується геомагнітна буря середньої інтенсивності. Її пік прогнозується в обідній час — приблизно з 13:00 до 16:00 за київським часом. Індекс Kp може досягати рівня 5, що відповідає слабкій або помірній бурі.
27 квітня геомагнітна активність продовжиться, але її інтенсивність може бути дещо меншою. За попередніми розрахунками, рівень Kp становитиме 4, що відповідає спокійнішій фазі бурі, але все ще може впливати на людей з підвищеною чутливістю.
Найбільше до впливу магнітних бурь схильні літні люди, вагітні жінки, діти, а також ті, хто має серцево-судинні захворювання або вегето-судинну дистонію. У такі дні загострюються хронічні хвороби, можливі емоційні сплески, втрата апетиту, апатія чи навпаки — агресивність.
Психологи радять у такі періоди не планувати важливі зустрічі чи складні завдання, уникати інформаційного перенавантаження, а також більше займатися тілом — йога, прогулянки, медитація.
Є кілька простих порад, як зменшити негативний вплив магнітної бурі:
Щоб не бути зненацька захопленими, можна користуватися онлайн-сервісами моніторингу геомагнітної обстановки:
Також доступні мобільні застосунки: “SpaceWeatherLive”, “My Aurora Forecast”, “Meteoalarm”.
Дізнайтеся також до чого сниться втеча або переслідування.