Магнітна буря червоного рівня накрила Землю та тримається вже кілька днів поспіль. За даними сервісу Meteoagent, геомагнітна активність залишається високою, і 17 квітня шторм досягне свого піку з потужністю K-індексу 7 балів, що вказує на сильний геомагнітний шторм, пише IZ.
16 квітня індекс геомагнітної активності сягнув 7 балів — це червоний рівень, що свідчить про високу інтенсивність впливу сонячного вітру на магнітосферу Землі. За класифікацією метеорологів, це вже потужна магнітна буря, яка може спричинити значний вплив не лише на технологічні системи, а й на самопочуття людей.
17 квітня прогнозована потужність залишиться такою ж високою. Лише з п’ятниці, 18 квітня, геомагнітна активність дещо послабиться і становитиме 4 бали (жовтий рівень). Попри зниження інтенсивності, буря все одно залишатиметься помітною для людей, особливо метеозалежних.
Магнітні бурі можуть викликати різноманітні симптоми, особливо в людей із хронічними захворюваннями, проблемами серцево-судинної системи або з високим рівнем тривожності. Найпоширеніші скарги:
Особливо уважними у такі дні слід бути літнім людям, вагітним жінкам і тим, хто має проблеми з тиском.
Геомагнітну активність вимірюють за планетарним K-індексом, шкала якого варіюється від 0 до 9 балів. Рівень 5 і більше вважається початком магнітної бурі, а показники від 7 балів і вище вже свідчать про сильну активність сонця.
Кожні три години фахівці оновлюють дані про сонячну активність, тож прогноз може змінюватися. Водночас за високого рівня індексу магнітна буря здатна впливати не тільки на здоров’я, а й на роботу супутників, GPS-навігації, зв’язку та навіть електромереж.
У періоди високої геомагнітної активності варто дотримуватись простих рекомендацій, аби зменшити негативний вплив на організм:
Медики радять при поганому самопочутті не зволікати й звертатися за допомогою, особливо якщо є проблеми із серцем чи судинами.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, як позбутися капустянки: перевірені методи боротьби з шкідником городу.