МАГАТЕ провело ротацію на ЗАЕС без погодження з Україною

Ботченко НадіяЗапоріжжя2 Березня 202592 переглядів

Міжнародне агентство з атомної енергії вперше здійснило ротацію свого персоналу на Запорізькій атомній електростанції без погодження з Україною. Як повідомляє IZ з посиланням на Радіо Свобода, ротація відбулася через тимчасово окуповані території під охороною російських військових. Російські медіа підтвердили цей факт, посилаючись на заяви «Росатома». За інформацією російських джерел, до складу нової команди увійшли троє інспекторів, які мають оцінювати експлуатаційну та фізичну безпеку станції.

Ротація відбулася попри застереження з боку Європейського Союзу. Журналіст Рікард Йозвяк зазначив, що цей крок може бути частиною амбіцій очільника МАГАТЕ Рафаеля Гроссі стати наступним Генеральним секретарем ООН. Наразі офіційні представники МАГАТЕ та українська влада не коментували ситуацію. Дата проведення ротації не була розголошена, проте відомо, що 5 лютого ротацію було перенесено через відсутність гарантій безпеки від Росії.

Цей крок з боку МАГАТЕ викликав занепокоєння в Україні та міжнародній спільноті. Попередні спроби ротації за погодженням з Україною стикалися з труднощами через позицію Росії. Відсутність реакції з боку українських посадовців та МАГАТЕ може свідчити про складність ситуації навколо контролю над Запорізькою АЕС у нинішніх умовах.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як мелітопольські бійці зірвали просування окупантів на Запоріжжя.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...