Південна Корея знову опинилася в центрі міжнародної торгівельної напруги через численні спроби фальсифікації походження товарів. Китайські експортери дедалі частіше вдаються до маскування своєї продукції під південнокорейську, щоб уникнути високих американських мит, які можуть бути відновлені у разі повернення Дональда Трампа до влади. Про це повідомляє IZ з посиланням на Reuters.
За результатами спеціальної перевірки, проведеної в першому кварталі 2025 року, митники виявили порушення митного законодавства на загальну суму близько 21 мільйона доларів. Приголомшливим є те, що 97% цих порушень пов’язані саме з експортом до США. Китайські компанії намагалися видати свої товари за продукцію південнокорейського походження, зокрема, використовуючи фальшиві сертифікати та перемаркування упаковок.
Як зазначив Лі Кван Ву, директор із планування розслідувань південнокорейської митниці, така схема фальсифікації не є новою. Вона активно використовувалася ще під час першої каденції Дональда Трампа, коли Сполучені Штати запровадили низку обмежень проти Китаю в рамках торгової війни. Сеул очікує, що у разі політичної ротації в Білому домі, подібні схеми знову активізуються.
У відповідь на виявлені порушення митна служба Південної Кореї вже створила оперативну групу для боротьби з підробкою походження товарів. Також планується посилення процедур перевірки та запровадження нових механізмів контролю для виявлення схем обходу мит. Уряд розглядає можливість впровадження цифрових міток походження продукції, які будуть складно підробити.
Зараз митники зосереджені на таких секторах, як електроніка, автомобільні запчастини, одяг і побутова техніка. Саме ці категорії найчастіше використовуються в схемах маскування китайських товарів. Для більшої ефективності співпраці, Сеул активно обмінюється інформацією з американськими колегами.
Китайські компанії намагаються обійти мита США, оскільки останні кілька років американські тарифи на продукцію з КНР залишаються високими. Підприємства шукають шляхи мінімізації витрат і конкурентного тиску, а один із найпоширеніших способів — це маскування під продукцію з інших країн, які мають більш сприятливі торгівельні угоди зі США.
Сполучені Штати вже неодноразово заявляли про необхідність суворішого контролю за походженням товарів. У відповідь на повідомлення з Південної Кореї, представники американської митниці підтвердили, що будуть тісно співпрацювати з Сеулом і вивчатимуть усі підозрілі поставки, що надходять з Південної Кореї, особливо ті, що стосуються електроніки та промислового обладнання.
Наслідки викриття подібних схем можуть бути серйозними як для китайських експортерів, так і для корейських імпортерів, що беруть участь у схемах. Південна Корея попереджає про запровадження штрафів, кримінальної відповідальності, а також тимчасових або постійних заборон на експорт.
Уряди двох країн також обговорюють можливість створення єдиного реєстру постачальників, які були помічені у порушеннях, з метою запобігання повторним випадкам.
Ситуація навколо маскування товарів перегукується з політичною атмосферою у США, про яку детальніше йдеться в нашій статті Дональд Трамп втрачає популярність на фоні протестів у США.