Володимир Путін запропонував припинення вогню на час святкування “Дня Перемоги”, однак Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що це не є серйозною спробою досягнення довготривалого миру в Україні. Експерти наголошують, що попередні приклади, такі як енергетичні удари та “Великоднє перемир’я”, показали важливість детальної публічної домовленості всіх сторін і наявності ефективних механізмів моніторингу при укладенні угод про припинення вогню, пише IZ.com.ua з посиланням на звіт Інституту вивчення війни.
У звіті зазначається, що ініціатива Путіна не передбачає запровадження нових механізмів контролю, що створює простір для інформаційних маніпуляцій і необґрунтованих звинувачень України у порушенні режиму тиші. Аналітики ISW вказують, що російські офіційні особи уникають створення прозорих механізмів моніторингу, щоб використовувати розмиті умови на свою користь.
На думку ISW, Путін використовує такі односторонні оголошення припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги. Експерти порівнюють це з підходом колишнього президента США Дональда Трампа, який прагне загального і стабільного припинення вогню як основи для подальших мирних переговорів.
У звіті йдеться, що Путін оголошує перемир’я під час великих релігійних і державних свят для тиску на Україну з метою погодження на перемир’я, щоб уникнути вигляду непоступливості перед західними партнерами. Також зазначено, що російський лідер намагається створити враження зацікавленості в переговорах, зберігаючи при цьому повний контроль над умовами і термінами угод.
Інститут вказує, що під час “Великоднього перемир’я” російські війська здійснювали обстріли, розвідку українських позицій і пошкодження техніки для підготовки наступальних операцій. ISW не виключає, що під час перемир’я на “День Перемоги” Росія застосує подібну тактику.
За оцінками експертів, Путін прагне використати перемир’я для відновлення боєздатності своїх військ і захисту від можливих українських ударів великої дальності під час святкувань. Крім того, у звіті наголошується, що дії Путіна щодо уникнення попередніх пропозицій США та України щодо загального припинення вогню суперечать підходу, який просуває Дональд Трамп, і цілі встановити тривалий мир.
Дізнайтесь також про те, що Лавров висунув нові умови припинення війни, які суперечать плану США.