Ішіас: що викликає запалення сідничного нерва та як довго триває біль

Ботченко НадіяЗдоров'я5 Лютого 202563 переглядів

Сідничний нерв є найбільшим нервовим стовбуром у людському тілі, що проходить від попереково-крижового відділу хребта до кінчиків пальців ніг. Його запалення або защемлення, яке називається ішіасом, супроводжується інтенсивним болем, що може тривати від кількох днів до місяця. Основними причинами розвитку цього стану є компресія нервових закінчень через міжхребцеві грижі, остеохондроз, травми тазової ділянки та надмірні фізичні навантаження. Запалення може також провокувати переохолодження та порушення кровопостачання в зоні проходження нерва, пише IZ.

Клінічні прояви ішіасу включають різкий біль у попереку, що віддає в ногу по задній поверхні стегна та гомілки. Часто біль супроводжується відчуттям оніміння, поколювання або м’язовими спазмами. Людина може відчувати труднощі при ходьбі, нахилах або навіть тривалому сидінні. У важких випадках можливий розвиток паралітичного ішіасу, який призводить до порушення рухливості стопи.

Лікування запалення сідничного нерва передбачає усунення першопричини патології та симптоматичну терапію. Медики призначають нестероїдні протизапальні препарати, міорелаксанти, фізіотерапію, масаж та лікувальну гімнастику. У деяких випадках використовуються альтернативні методи, такі як акупунктура та мануальна терапія. Оперативне втручання застосовується лише у крайніх випадках, коли консервативні методи не дають результатів.

Повне одужання можливе за умови дотримання профілактичних заходів: регулярної фізичної активності, уникнення надмірного навантаження на спину, правильного облаштування робочого місця та захисту від переохолодження. Якщо людина дотримується рекомендацій лікарів і веде активний спосіб життя, ішіас можна повністю вилікувати. Проте за відсутності належного лікування та профілактики хвороба може перейти у хронічну форму, спричиняючи періодичні загострення та обмеження рухливості.

Нагадаємо, раніше ми писали: чому надмірне вживання вітаміну B6 може спричинити нервові розлади та як уникнути інтоксикації

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...