Індія всерйоз розглядає можливість скасування угоди про припинення вогню з Пакистаном, укладеної у лютому 2021 року. За інформацією з урядових джерел, рішення може бути ухвалене найближчими днями на тлі зростання занепокоєння через активність терористичних угруповань, що діють з території Пакистану, пише IZ.com.ua з посиланням на News18.
Влада Індії наголошує на нездатності Ісламабада виконувати свої зобов’язання щодо боротьби з такими організаціями, як Лашкар-е-Тайба, Джаїш-е-Мохаммед та Фронт опору, які, за словами індійської сторони, регулярно здійснюють напади в регіоні Джамму і Кашмір.
У Нью-Делі вважають, що продовження транскордонного тероризму становить безпосередню загрозу національній безпеці. Джерела, близькі до уряду, також звинувачують Пакистан у невиконанні міжнародних зобов’язань, зокрема у сфері боротьби з фінансуванням тероризму. Ідеться про порушення вимог Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), що лише ускладнює ситуацію.
Угода 2021 року між Індією та Пакистаном передбачала припинення вогню вздовж Лінії контролю та зниження напруження на кордоні. Вона була досягнута внаслідок консультацій між військовими представниками обох країн і мала на меті зменшення ризиків для цивільного населення в прикордонних районах. У той період Індія наголошувала на важливості цього кроку для збереження стабільності в регіоні.
Однак останні події, зокрема нещодавній напад на туристів у Кашмірі, в результаті якого загинули щонайменше 25 осіб, змусили індійську сторону переглянути підхід до врегулювання конфлікту. Уряд заявив про готовність до будь-яких наслідків можливого розриву угоди й підкреслив, що на першому місці стоїть захист громадян і територіальної цілісності країни.
Тим часом напруження у відносинах між країнами зростає: Індія оголосила про вихід з Договору про води Інду, що додатково ускладнило ситуацію. У відповідь Пакистан виступив із різкими заявами, які спостерігачі розцінюють як відкриту погрозу збройним конфліктом.
Дізнайтесь також про те, що Трамп просуває «останню пропозицію» для України.