Підрозділ ГРУ РФ «APT28» (Fancy Bear) провів масштабну кібератаку на інфраструктуру НАТО, зосередивши увагу на логістичних компаніях, транспортних вузлах та IT-системах, що відповідають за постачання міжнародної підтримки Україні, пише IZ.
За інформацією американського агентства CISA, хакери зламували камери спостереження, встановлені на західному кордоні України та в ключових європейських точках, зокрема на залізничних станціях, військових об’єктах і пунктах пропуску.
Британський Національний центр кібербезпеки підтвердив, що росіяни отримали контроль приблизно над 10 тисячами камер, з яких близько 80% знаходяться в Україні, 10% — у Румунії, решта — у Польщі, Угорщині та Словаччині.
Через ці системи розвідка РФ могла у реальному часі відслідковувати переміщення гуманітарних і військових вантажів, а також оперативно отримувати фотодані з локацій.
Доступ здобували через фішингові листи з підробленим або порнографічним контентом, викрадені паролі, а також застосовували голосовий фішинг, маскуючись під IT-фахівців, щоб отримати привілеї в системах.
Окрім камер, хакери намагалися викрасти дані про розклад поїздів, транспортні маніфести та іншу логістику, щоб ускладнити рух допомоги.
Ці атаки є частиною більш масштабної кампанії, що триває з 2022 року, метою якої є блокування підтримки України та ускладнення постачання зброї і гуманітарних вантажів.
Під кібератаками опинилися мінімум 13 країн НАТО, включно з Чехією, Німеччиною, Польщею, Румунією і США.
Британські кіберексперти закликали компанії, які працюють із логістикою допомоги, терміново посилити заходи безпеки для захисту систем.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що Москва вимагає “нову владу” в Україні для підписання мирного меморандуму.