Банани — це не лише смачний фрукт, а й справжній скарб для садівника. Те, що більшість людей викидає у смітник — бананову шкірку — можна з користю застосувати в садівництві. Виявляється, ця частина фрукта є джерелом важливих мікроелементів, здатних покращити ріст, зміцнити імунітет рослин і навіть відлякати шкідників, пише IZ. У цій статті ми розповімо, як використовувати бананову шкірку з максимальною ефективністю, і поділимося практичними лайфхаками для прискорення росту рослин та поліпшення якості ґрунту.
Бананова шкірка — природне джерело калію, фосфору, кальцію, магнію та вітамінів. Її дія на ґрунт і рослини:
Завдяки такому складу бананова шкірка є ідеальним натуральним добривом для більшості городніх культур.
Існує кілька ефективних способів використання бананових шкірок у садівництві. Деякі з них вас приємно здивують.
Поріжте шкірку на невеликі шматочки й підсушіть у духовці або на сонці. Подрібнені шматочки можна закопувати в ґрунт біля коріння рослин — це забезпечить їх довготривалою підживою.
Покладіть шматок свіжої бананової шкірки на дно лунки перед посадкою розсади. Вона розкладеться і поступово віддасть поживні речовини.
Якщо ви шукаєте швидкий ефект, тоді наступні методи можуть підійти ще краще. Вони дають результат вже через кілька днів після застосування.
Замочіть кілька шкірок у воді на 2–3 доби. Рідина набуде коричневого кольору і стане концентрованим настоєм. Цим настоєм можна поливати кімнатні рослини, розсаду чи грядки.
Бананова шкірка — ідеальний матеріал для компостної ями. Вона швидко розкладається, збагачуючи масу азотом і калієм. Додайте її до харчових відходів і перегною.
Для тих, хто бореться зі шкідниками, бананова шкірка теж стане у пригоді. Її запах приваблює або відлякує певних комах.
Покладіть шкірку шкіркою догори під кущами, які уражені попелицею. Вона привабить комах, які будуть харчуватись не рослиною, а шкіркою. Через 2–3 дні просто замініть її на нову.
Запах ферментованої бананової шкірки не подобається мурахам і деяким видам дрібних шкідників. Її можна використовувати навколо теплиць чи грядок у вигляді пасток.
Але шкірка — це не лише добриво чи пастка. Вона може стати помічником навіть у вирощуванні розсади.
Подрібнену шкірку можна додати в горщик із квіткою, перемішавши її з верхнім шаром ґрунту. Це поступово підживлює рослину і сприяє тривалому цвітінню.
Настій або подрібнена маса шкірок підходять для підживлення помідорів, перцю, капусти. Вони активізують ріст паростків і укріплюють їх перед пересадкою.
Бананова шкірка дозволяє не лише підживити рослини, а й утилізувати органічні відходи розумно. Це екологічно, просто і без зайвих витрат. Такий підхід гармонійно поєднує турботу про природу та прагнення до багатого врожаю.
Дізнайтеся також про те, як виростити соковиту редиску без хімії.