Ім’я сайту або домен і це унікальна адреса, яка використовується для пошуку вебсайтів в Інтернеті. Кожен сайт має власне доменне ім’я, яке ви бачите в адресному рядку браузера. Наприклад, google.com, wikipedia.org та whois.net – це все домени.
Доменне ім’я можна порівняти з поштовою адресою, за якою можна знайти конкретний будинок чи квартиру у місті. У випадку з Інтернетом замість фізичного розташування домену вказується його унікальний набір символів – назва. Це дозволяє користувачам швидко і легко знаходити потрібні вебсайти, ввівши відповідне доменне ім’я в адресний рядок браузера. Якби доменів не існувало, ми б маи запам’ятовувати числові значення IP-адрес серверів для відкриття онлайн-ресурсів.
У статті ми детально розглянемо, як влаштовано доменне ім’я і як купити доменне ім’я для сайту.
На відміну від самого вебсайту, який є набором веб-сторінок із контентом (часто взаємодіючих з базою даних), доменне ім’я є його унікальною “адресою”, яка має специфічну будову.
Структура доменного імені є ієрархічною і складається з кількох частин, званих “рівнями домену”. Наприклад, у домені “google.com” частина “google” є доменом другого рівня, а частина “com” – доменом першого рівня. Домени третього рівня створюються на основі доменів другого рівня та використовуються для створення допоміжних ресурсів або сервісів на основому домені. Наприкад, “mail.google.com” відкриває нам функціона пошти, а “drive.google.com” слугує як сховище для файлів.
Домени першого рівня також називаються доменними зонами. Ви не можете придмати доменну зону самостійно. Її потрібно обрати серед вже існуючих варіантів.
Можна виділити три основні типи доменних зон:
Кожна з цих доменних зон має свої особливості та може бути ефективним інструментом для зацікавлення та залучення вашої потенційної аудиторії.
Щодо домену другого рівня то, це назва сайту, яку ви можете придумати самостійно.
Придумана назва та підібрана зона створюють повну назву – вона потрібна, щоб зареєструвати домен.
Перед тим, як придбати домен, потрібно його придумати.
Маємо декілька рекомендації, які допоможуть вам вибрати влучну назву:
Вибране ім’я має відображати суть вашого веб-проекту та стимулювати відвідувачів повертатися на сайт. Для особистих сторінок часто реєструють домени з іменем або прізвищем власника. Для бізнес-сайтів підходять варіанти, які включають назву компанії або ключові слова, що відображають специфіку діяльності проекту. Якщо бренд компанії добре відомий, рекомендується використовувати його в доменному імені.
Піся вибору назви потрібно перевірити домен на зайнятість. Це можна зробити на сайті будь якої компанії, яка пропонує реєстрацію доменів.
Якщо при перевірці з’ясувалося, що ваш варіант вже зайнятий, є кілька стратегій, які можна використати для пошуку інших варіантів:
Якщо вам дійсно потрібне вже зареєстроване ім’я і ви готові витрати на нього кошти, ви можете спробувати придбати домен у поточного власника. Проте ціна може бути вище за офіційну, а також будьте готові до відмові в продажу.
Реєстрація домену доступна в багатьох компаніях, яких акредитувала організація ICANN. Наші рекомендації по реєстрації доменів – це українська компанія HOSTiQ.ua, яка має високу оцінку в користувачів і часто входить до топ рейтингів українських реєстраторів.
HOSTiQ.ua пропонує широкі можливості при реєстрації доменного імені:
Всі ці можливості роблять процес реєстрації доменного імені у HOSTiQ.ua вигідним і зручним.
Якщо ваша мета – це створити вебсайт з метою просування і онлайн заробітку, варто інвестувати час і зусилля у вибір правильного домену. Підбір ідеального імені для вашого сайту варто розглядати як ключовий етап, на який варто витратити достатньо часу та проявити фантазію. Надіємося, що наші поради допоможуть вам в цьому процесі.