Де купити дешеві домени в Україні?

Пушкар ЛюдмилаТехно5 Травня 202539 переглядів

Ім’я сайту або домен і це унікальна адреса, яка використовується для пошуку вебсайтів в Інтернеті. Кожен сайт має власне доменне ім’я, яке ви бачите в адресному рядку браузера. Наприклад, google.com, wikipedia.org та whois.net – це все домени.

Доменне ім’я можна порівняти з поштовою адресою, за якою можна знайти конкретний будинок чи квартиру у місті. У випадку з Інтернетом замість фізичного розташування домену вказується його унікальний набір символів – назва. Це дозволяє користувачам швидко і легко знаходити потрібні вебсайти, ввівши відповідне доменне ім’я в адресний рядок браузера. Якби доменів не існувало, ми б маи запам’ятовувати числові значення IP-адрес серверів для відкриття онлайн-ресурсів.
У статті ми детально розглянемо, як влаштовано доменне ім’я і як купити доменне ім’я для сайту.

Про домени та доменні зони

На відміну від самого вебсайту, який є набором веб-сторінок із контентом (часто взаємодіючих з базою даних), доменне ім’я є його унікальною “адресою”, яка має специфічну будову.

Структура доменного імені є ієрархічною і складається з кількох частин, званих “рівнями домену”. Наприклад, у домені “google.com” частина “google” є доменом другого рівня, а частина “com” – доменом першого рівня. Домени третього рівня створюються на основі доменів другого рівня та використовуються для створення допоміжних ресурсів або сервісів на основому домені. Наприкад, “mail.google.com” відкриває нам функціона пошти, а “drive.google.com” слугує як сховище для файлів.

Домени першого рівня також називаються доменними зонами. Ви не можете придмати доменну зону самостійно. Її потрібно обрати серед вже існуючих варіантів.

Можна виділити три основні типи доменних зон:

  • Загальні домени. Вони популярні та універсальні, часто їх вибирають для сайтів без прив’язки до конкретної тематики чи географічного регіону. Наприклад, .com, .net, .org.
  • Національні домени. Ці зони пов’язані з певними географічними регіонами чи країнами, наприклад, .ua (Україна), .asia (Азія). Вибір такої зони не лише вказує на цільову аудиторію сайту, але й допомагає зайняти кращі позиції в результатах пошукової видачі для користувачів тієї ж країни, якій належить домен.
  • Тематичні домени. Тут зони допомагають підкреслити певну тематику сайту. Наприклад, .gallery для фотогалерей чи художніх сайтів, .tech для технічної інформації. Тематичні зони різноманітні та дозволяють вибрати відповідну для специфіки вашого веб-проекту.

Кожна з цих доменних зон має свої особливості та може бути ефективним інструментом для зацікавлення та залучення вашої потенційної аудиторії.

Щодо домену другого рівня то, це назва сайту, яку ви можете придумати самостійно.

Придумана назва та підібрана зона створюють повну назву – вона потрібна, щоб зареєструвати домен.

Як обрати домен

Перед тим, як придбати домен, потрібно його придумати. 

Маємо декілька рекомендації, які допоможуть вам вибрати влучну назву:

  • Унікальність: Вибрана назва має бути унікальною, оскільки зареєстровані домени не можна повторно зареєструвати.
  • Запам’ятовуваність: Ім’я має легко запам’ятовуватися відвідувачами. Це може бути проста комбінація слів, аббревіатура чи безглузді літери, але головне – щоб воно звучало привабливо.
  • Довжина: Уникайте надто довгих імен (більше трьох слів), тому що вони складніше запам’ятовуються та сприймаються.
  • Творчість: Багато коротких доменних імен вже зайняті, тому можливо знадобитися проявити креативність у пошуку назви.
  • Дозволені символи: Доменне ім’я може містити тільки літери (латинські), цифри та дефіси. Дефіс не може знаходитись на початку або в кінці імені. Використання кириличних символів в доменних іменах можуть бути зручнішими для тих, хто погано знає англійську. Однак, існує думка, що кириличні домени можуть негативно впливати на SEO, через можливі труднощі з їхнім просуванням у пошукових системах.

Вибране ім’я має відображати суть вашого веб-проекту та стимулювати відвідувачів повертатися на сайт. Для особистих сторінок часто реєструють домени з іменем або прізвищем власника. Для бізнес-сайтів підходять варіанти, які включають назву компанії або ключові слова, що відображають специфіку діяльності проекту. Якщо бренд компанії добре відомий, рекомендується використовувати його в доменному імені.

Піся вибору назви потрібно перевірити домен на зайнятість. Це можна зробити на сайті будь якої компанії, яка пропонує реєстрацію доменів.

Якщо при перевірці з’ясувалося, що ваш варіант вже зайнятий, є кілька стратегій, які можна використати для пошуку інших варіантів:

  • Альтернативні варіанти написання: Розгляньте інші способи написання тієї ж назви (ourcompany.ua), наприклад, з дефісом (our-company.ua), без дефісу (ourcompany.ua) або з іншими варіаціями. Однак треба бути уважним, оскільки складніші варіанти можуть викликати плутанину у користувачів.
  • Перевірка інших зон: Ім’я, що вже зареєстроване в одній зоні (наприклад, .net), може бути вільним у інших зонах (наприклад, .com, .space тощо). Деякі доменні реєстратори пропонують широкий вибір зон для реєстрації і можуть підказати альтернативні комбінації. Ви побачите всі варіанти при перевірці на зайнятість і зможете зробити порівняння цін на домени в доступних зонах.

Якщо вам дійсно потрібне вже зареєстроване ім’я і ви готові витрати на нього кошти, ви можете спробувати придбати домен у поточного власника. Проте ціна може бути вище за офіційну, а також будьте готові до відмові в продажу.

Де знайти доменні імена за низькою ціною

Реєстрація домену доступна в багатьох компаніях, яких акредитувала організація ICANN. Наші рекомендації по реєстрації доменів – це українська компанія HOSTiQ.ua, яка має високу оцінку в користувачів і часто входить до топ рейтингів українських реєстраторів.

HOSTiQ.ua пропонує широкі можливості при реєстрації доменного імені:

  • Вибір та реєстрація назви у 1213 різних доменних зонах.
  • Зручна пошукова система для перевірки доступності вибраного домену та пропозиції альтернативних варіантів.
  • Можливість реєстрації домену з використанням кирилиці та інших IDN-доменів.
  • Сервіс WHOIS для приховання даних про власника домену.
  • Захист від крадіжки домену шляхом несанкціонованої зміни реєстратора.
  • Надання відмовостійких DNS-серверів для кожного зареєстрованого домену.
  • Цілодобова технічна підтримка через листи та чати для вирішення будь-яких питань.
  • Зручна панель керування доменом та його DNS-зоною.
  • База знань зі статтями та відео-інструкціями по роботі з доменними іменами, а також іншими сервісами компанії, такими як хостинг, SSL та інші.
  • Можливість отримати безкоштовний хостинг та конструктор сайтів на 1 місяць під час реєстрації доменного імені.

Всі ці можливості роблять процес реєстрації доменного імені у HOSTiQ.ua вигідним і зручним.

Якщо ваша мета – це створити вебсайт з метою просування і онлайн заробітку, варто інвестувати час і зусилля у вибір правильного домену. Підбір ідеального імені для вашого сайту варто розглядати як ключовий етап, на який варто витратити достатньо часу та проявити фантазію. Надіємося, що наші поради допоможуть вам в цьому процесі.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...